Z pozoru proste zadania, wycinka drzew, może okazać się zadaniem trudnym, a nawet niewykonalnym dla laika, jeśli dotyczy drzew dużych i starych. Dlatego coraz większa popularnością cieszą się firmy, które oferują usługi wycinki drzew.

Data dodania: 2014-05-27

Wyświetleń: 1419

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wycinanie drzew

Drzewa stare, chore, spróchniałe lub grożące zawaleniem koniecznie muszą być usunięte. Są one poważnym zagrożeniem dla ludzi oraz budynków, które są w okolicy. Byle wiatr czy nawałnica mogą spowodować, że drzewo takie złamie się i w najlepszym razie zniszczy coś. Dlatego w przypadku, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy drzewa w naszym otoczeniu mogą być zagrożeniem, warto zatrudnić profesjonalną wycinką drzew. Pamiętać należy, że drzew nie wolno wycinać ot tak sobie. Wszelkie wycinki drzew, które mają ponad 5 lat, wymagają odpowiednich urzędowych pozwoleń. Pozwolenie takie zostaje wydane przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Często z wycinką drzew wiąże się konieczność uiszczenia odpowiedniej opłaty, ale nie zawsze. Wycięcie drzew bez pozwolenia może grozić karą administracyjną sięgającą nawet setek tysięcy złotych. Firmy, które zajmują się profesjonalną wycinką drzew najczęściej pomagają w uzyskaniu odpowiednich pozwoleń na wycinkę. Ponadto posiadają profesjonalny sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo całej operacji wycinki drzew. Nie należy zapominać także o wyspecjalizowanej i doświadczonej kadrze, która posiada odpowiednie przeszkolenia i ubezpieczenia. Same firmy, które oferują wycinkę drzew, również posiadają ubezpieczenia OC, które w razie nieprzewidzianych sytuacji będą mogły pokryć ewentualne szkody. Firmy oferujące wycinkę drzew najczęściej rozszerzają swoją ofertę. Wśród ich usług znaleźć można także: przycinanie drzew, pielęgnacja drzew, wycinka krzewów, porządkowanie zieleni a zimą odśnieżanie dachów itp.

Ceny wycinki drzew są bardzo zróżnicowane. Zależą od wielu czynników, ale główne to wielkość drzewa oraz stopień skomplikowania całej wycinki. Wycinka może być bowiem standardowa i nie wymagać dodatkowych nakładów pracy, może być także skomplikowana, taka, która będzie wymagała przeprowadzenia jej z podnośnika lub też metodą alpinistyczną.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena