Pielęgnacja skóry odpowiednio dobranymi kosmetykami nie zawsze wystarcza. Wtedy koniecznością jest wizyta u dermatologa.

Data dodania: 2015-02-08

Wyświetleń: 1398

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy dbasz o siebie prawidłowo?

Czasami mimo przeprowadzania zabiegów higienicznych, pielęgnacji poszczególnych partii dobrymi preparatami oraz pilnowania diety, na naszej cerze pojawiają się wypryski, przebarwienia czy inne zmiany. W jakich jeszcze sytuacjach powinniśmy udać się do tego specjalisty?

Gdy nie wiesz, jak właściwie pielęgnować skórę
Dermatolog specjalizuje się nie tylko w leczeniu wszelkich zmian skórnych, ale także w profilaktyce. Do lekarza o tej specjalizacji warto więc udać się po poradę. Lekarz określić rodzaj naszej cery i wytłumaczy, nam w jaki sposób powinniśmy ją pielęgnować. Na życzenie pacjenta, może również polecić konkretne preparaty lub doradzić sprawdzone zabiegi w salonie kosmetycznym.

Gdy masz problem z trądzikiem
Samodzielna walka z trądzikiem często jest skazana na niepowodzenie. Lepiej udać się do dermatologa, który przepisze nie tylko odpowiednie maści i doradzi, jakie kosmetyki wybierać, ale także zaleci leki. W sytuacjach awaryjnych, specjalista może zaś podać zastrzyk ze sterydami – w ten sposób szybko zniknie nieestetyczna opuchlizna i zaczerwienienie.

Gdy zaobserwujesz zmiany typu cery
Nagła zmiana typu skóry z tłustej na suchą lub odwrotnie wymaga ingerencji specjalisty. Dermatolog zdiagnozuje przyczynę problemu i poszuka rozwiązania. Może zalecić odpowiednią pielęgnację czy zabieg. Warto zwrócić uwagę na to, że takie zmiany zwykle pojawiają się w dwudziestym oraz trzydziestym roku życia z powodu burzy hormonalnej. Do podobnej sytuacji może dojść także podczas ciąży.

Gdy nadmiernie wypadają Ci włosy
Kolejnym problemem, z którym warto udać się do dermatologa jest nadmierne wypadanie włosów. Specjalista dokładnie oceni skórę głowy, wykonana potrzebne badania. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów może być stres czy brak witamin w codziennej diecie. Często jednak wpływ na to mają stosowane przez nas kosmetyki. Podłoże problemu może być jednak poważniejsze, ponieważ wypadanie włosów jest jednym z objawów kilku chorób.

Gdy masz problem z rumieńcami
Wiele osób boryka się z rumieńcami. Nie zawsze problem sam przechodzi. Może okazać się, że jego przyczyną jest trądzik różowaty. Przypadłość ta dotyka nie tylko nastolatków. Często borykają się z nim również trzydziestolatki. Dermatolog pomoże nam zdiagnozować podłoże pojawiających się rumieńców. Zaleci także odpowiednią pielęgnację oraz przepisze leki wzmacniające naczynka krwionośne.

Gdy zaobserwujesz na swojej skórze znamię
Znamię na skórze może być początkiem czerniaka. W przypadku, gdy nagle zmienia kształt, koniecznie należy udać się do dermatologa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena