Justin Drew Bieber, urodzony 1 marca 1994 w Stratford w Kanadzie, rodzice - Pattie i Jerry - rozwiedzeni, ojciec ma teraz syna o imieniu Jaxon, matka ma córkę, nazywa się Jazzy :D

Data dodania: 2010-03-18

Wyświetleń: 2234

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wychowywała go matka. W wieku 12 lat wziął udział w konkursie śpiewu w który zajął drugie miejsce. Nauczył się jak grać na gitarze, pianinie, prkusji i trąbce! Pod koniec 2007 roku jego matka zaczęła zamieszczać filmiki z jego umiejętnościami wokalnymi na Youtube. Głównie były to jego wykonania znanych kawałków Ushera, Timberlake'a, Steviego Wondera czy Chrisa Browna.
Scooter Brown z labelu So So Def zobaczył te nagrania i sprowadził Bieber'a do Atlanty, gdzie Justin spotkał się z Usherem. Gdy tylko Justin zaprezentował mu swoje umiejętności Usher od razu zainteresował się jego talentem. I tak potoczyła się dalej jego kariera.
Pierwszy album Justina Biebera „My World" ukazał się 17 listopada 2009. Gościnnie wystąpił na nim Usher, również pojawił się w teledysku do kawałka „One Time". Singiel ten osiągnął 12 pozycje w Kandyjskim Hot 100 zaledwie w pierwszym tygodniu od ukazania się. Dostał status platynowej płyty. Kolejne single "One Less Lonely Girl", "Love Me", oraz "Favorite Girl" zostały wypuszczone dla iTunes i dostały się do Top 40 w Stanach i Top 15 w Kanadzie.
Justin Bieber pierwszym albumem zdobył popularność na całym świecie. Jego drugi album „My World 2.0" ukaże się 26 marca 2010. Promujący go singiel „Baby" na którym gościnnie wystąpił Ludacris już jest w pierwszej piątce Billboard Hot 100!

Licencja: Creative Commons