Każde działanie poprzedza myśl. Myślimy nieustannie. Nie mamy świadomości, że myśl towarzyszy nam zawsze. Budzisz się rano i myślisz: Paskudny dzień, zimno, śnieg. -  lub - Pięknie, ile śniegu za oknem.

Data dodania: 2010-02-16

Wyświetleń: 1996

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Każde działanie poprzedza myśl. Myślimy nieustannie. Nie mamy świadomości, że myśl towarzyszy nam zawsze. Budzisz się rano i myślisz:

Paskudny dzień, zimno, śnieg,

lub

Pięknie, ile śniegu za oknem.

 Od myśli tej nieświadomej rozpoczyna się działanie. Zanim pomyślisz świadomie lub powiesz na głos już masz jakieś nastawienie. Wzmacniasz myśl wypowiadając ja a potem działając. Warto włożyć wysiłek w tworzenie pozytywnej myśli i pogodnego postrzegania rzeczywistości.

Jeżeli chcesz zrealizować cel, zmienić nastawienie, sposób działania, zwiększyć wiarę w siebie, swoje możliwości trzeba zacząć od myśli.

Zastanów się, co aktualnie jest dla Ciebie priorytetem?

Zmiana pracy?

Wychowanie dziecka?

Bycie inwestorem?

Napisanie książki?

Zarobienie pieniędzy?

Poprawa kondycji?

Relacja z mężem?

Ślub dziecka?

Co jest ważnego w tym co chcesz zrobić, osiągnąć?

W jaki sposób myślisz o tym co chcesz zrobić? Czy widzisz to jako trud, wysiłek? Może widzisz to jako coś ekscytującego, wartościowego? Z czego wynika takie lub inne nastawienie? Na ile jest Twoje? Na ile przyjęłaś je jako swoje bez wcześniejszej refleksji co to oznacza dla Ciebie? Pytaj? Siebie o swoje priorytety. Czy to są Twoje priorytety?

Zmień myśli a zmieni się Twoje działanie. Znajdź najbliższe Ci metody wyznaczania celu. Może potrzebujesz zrobić to metodą SMART?  Może wolisz przygotować zdjęcia lub zrobić szczegółowy opis? Działaj. Pamiętaj o pozytywnych myślach.

Cel który chcesz osiągnąć musi być możliwy do realizacji przez Ciebie (to nie wyklucza pomocy innych).

To co chcesz osiągnąć musi być zależne od Ciebie. Ty możesz zmienić tylko siebie, swoje zachowania, sposoby działania i myślenia. Zmieniając siebie zmieniasz świat. Zmieniasz też inne osoby ale nie masz wpływu na to jak i kto się zmieni.

Przychodząc rano do pracy i mówiąc szczerze i radośnie - piękny dziś dzień w miejsce - oby do piątku możesz stracić towarzystwo do porannej kawy. Zyskasz wolności swobodę, radość z życia, rzeczy małych.

Droga do wolności i wewnętrznego wyzwolenie z ograniczających nawyków to prawdziwa inspiracja.

 Pozdrawiam Cię serdecznie - piękna noc, piękny będzie dzień. Śnieg przepięknie wygląda na dachach. Rano trzeba będzie odśnieżyć samochód. Podoba mi się ta zima. Jest przepiękna i taka prawdziwa.

 

Licencja: Creative Commons