Pogłębianie wiedzy i weryfikowanie informacji powoduje Twój rozwój a to jedna z dźwigni bezpieczeństwa dla Ciebie.
Pytaj, czytaj, bądź dociekliwy.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 1801

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Babilon był miastem bardzo dobrze zabezpieczonym przed najazdami. Ty również pomyśl o tym jak zabezpieczyć swoją rodzinę, swoje zasoby finansowe. Weryfikuj ryzyko inwestycyjne. Pamiętaj, że równie groźne jak krachy giełdowe są zdarzenia losowe takie jak wypadki, śmierć, klęski żywiołowe.

 Ubezpiecz się, swoich bliskich.

Pomyśl o ubezpieczeniu mieszkania, domu.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą koniecznie ubezpiecz swoją firmę, towary.

Jedną z form zabezpieczenia jest spisanie testamentu.

 Pogłębianie wiedzy i weryfikowanie informacji powoduje Twój rozwój a to jedna z dźwigni bezpieczeństwa dla Ciebie. Nikt nie zadba tak o Twoje sprawy jak Ty sama. Należy oczywiście korzystać z usług specjalistów ale pamiętaj, że na Tobie spoczywa odpowiedzialność za podjęte działania.  

Czytaj dokumenty, które podpisujesz. Jeżeli coś jest niejasne lub budzi wątpliwości pytaj. Lepiej się wstydzić (nie ma czego się wstydzić prawdę mówiąc), że zadajesz głupie pytania niż , że jest się głupim po szkodzie.

 „Nie można sobie pozwolić na pozostawanie bez odpowiedniej ochrony"

 Często tłumaczymy się, ze nie mamy czasu, brak nam pieniędzy i z tego powodu nie czytamy tego co podpisujemy, nie konsultujemy się z doradcami, prawnikami. Jeżeli podejmując daną decyzję ryzykujesz wszystko co posiadasz to czy wydatek 300zł na ubezpieczenie to dużo? Jeżeli podpisujesz umowę, która bedzie Cię obowiązywała przez 30lat to czy czytając ją nawet kilka godzin, konsultując z doradcą poświęcasz dużo czasu czy zaoszczędzasz sobie kłopotów?

Polecam: George S. Clason Najbogatszy człowiek w Babilonie - Wydawnictwo Poligraf (The Richest Man In Babylon)

Chcesz pobrać cały artykuł? Wejdź na www.kobieta-sukcesu.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena