W szkole można nauczyć się różnych rzeczy. nie muszą być praktyczne. Czasem nie rozumiemy dlaczego zmuszają nas do nauki jakiegoś zagadnienie. Podobnie gdy uczą nas na plastyce wykorzystania różnych materiałów.

Data dodania: 2010-01-29

Wyświetleń: 2526

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli pamiętamy szkołę zwłaszcza szkołę podstawową to musimy pamiętać również zakupy, które robiliśmy przed 1 września. No może nie tyle my co nasi rodzice dla nas. Szeroko pojęte artykuły szkolne obejmowały zeszyty, książki, rzeczy potrzebne na plastykę lub technikę i oczywiście strój sportowy. Największy zbiór rzeczy to te na plastykę, ponieważ rodzice musieli wyposażyć nas w niesamowitą ilość produktów do malowania, rysowania itd. Artykuły plastyczne, które były niezbędne to bloki, farbki, kredki i plastelina. Ja chciałabym przypomnieć o takiej rzeczy jak modelina.

Modelina nie zawsze była obowiązkowym artykułem do szkoły. Jednak pozwala na robienie świetnych zabawek czy biżuterii co z pewnością docenione będzie przez dzieci. Wydaje się że zwłaszcza dziewczynki mogą docenić możliwość wykonania samodzielnie biżuterii.

Modelina jest tak naprawdę tylko popularną nazwą dla utwardzalnych mas plastycznych. Jej właściwości modelarskie przypominają plastelinę, z tą przewagą, że modelina nie brudzi rąk, podczas gdy po plastelinie pozostaje tłustawa powłoka. Istnieje wiele odmian modeliny, które są utwardzane pod wpływem temperatury, światła lub powietrza. W ich skład wchodzą zwykle sole nienasyconych kwasów tłuszczowych i różnego rodzaju syntetyczne żywice zdolne do sieciowania pod wpływem podwyższonej temperatury, światła, powietrza, wilgoci lub kombinacji tych czynników. Modelina nie jest jedynie zabawką dla dzieci. Jest wykorzystywana przez zawodowych plastyków. Oni podobnie jak dzieci wykonują z niej rzeźby i biżuterię. Wiadomo jedynie że nie należy porównywać jakości wykonania. W końcu dla jednych lepienie figurek z modeliny ma być rozrywką dla innych sposobem na utrzymanie w życiu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena