Pielęgnacja ciała ma dla kobiet szczególne znaczenie. Dzięki zadbanej cerze i gładkiej skórze czujemy się młode i docenione. Dbałość o skórę ma nierozerwalny związek ze stosowaniem naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Data dodania: 2009-12-04

Wyświetleń: 4657

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobroczynna moc kosmetyków organicznych, pochodzących z roślin znana jest od wieków. Niestety, współcześnie, rozwój przemysłu doprowadza do stosowania w procesach produkcji kosmetyków substancji chemicznych, wywierających na skórę szkodliwy wpływ.

Nie rezygnujmy z natury!

Sprzeciwiając się otaczającej nas chemii, zwracajmy uwagę na zakup kosmetyków pochodzących tylko z certyfikowanych składników organicznych, powstałych w procesach wolnych od chemicznych modyfikacji. Ponieważ w przemyśle kosmetycznym wielkie koncerny coraz częściej wraz z postępem technologii eliminują z kosmetyków składniki naturalne, wprowadzając w ich miejsce tanie substancje syntetyczne, zwracamy szczególną uwagę, jak ważna jest świadomość, aby rozpoznawać i wybierać naturalne kosmetyki i z ich pomocą bezpiecznie pielęgnować ciało. Często dochodzi do sytuacji, w której producenci unikają podawania nazw sztucznych substancji na opakowaniach produktów syntetycznych. Nie dając zgody takiemu postępowaniu przedstawiamy etykiety w pełni jawne i zgodne z normami INCI, co oznacza, że wśród nazw składników nie znajdą się żadne zatuszowane syntetyki.

 

Stoimy po stronie Natury

Wybierając wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne, kierujmy się zasadą, że jeżeli decydujemy się dbać o skórę, czynimy to sięgając jedynie po naturalne, bezpieczne produkty. Wśród organicznymi kosmetyków pielęgnacyjnych znajdować powinny się m.in.: Delikatne sojowe mleczko oczyszczające, Leczniczy Tonik - Plus Wygładzające Serum, Krem liftingujący pod oczy, Krem Terapia Pod Oczy, Super-ochronny krem na dzień oraz Regenerujący krem na noc. Wyjątkowe rezultaty ich działania są wynikiem zastosowania naturalnych, roślinnych składników. Dzięki nim zdrowa skóra będzie podziwiana.

Syntetyczne kosmetyki tylko udają naturalne!

Wszystko to, co zostało stworzone w wyniku chemicznych eksperymentów nie może równać się z naturalnym procesem pozyskiwania składników do kosmetyków pielęgnacyjnych. Wystarczy przyjrzeć się kosmetykom pochodzenia organicznego i tzw. kosmetykom konwencjonalnym - syntetycznym, aby zauważyć istotne różnice w ich podstawowych składnikach. Istotą naturalnych kosmetyków, są organiczne oleje roślinne, pochodzące z ekologicznych upraw roślin. Oleje te są tłoczone na zimno i, co bardzo ważne, nierafinowane. Oznacza to, że otrzymywany surowiec jest naturalny i nieprzetworzony, czyli nie pozbawiony substancji biologicznych, wykazujących podobieństwo do tych funkcjonujących w ludzkiej skórze. Organiczne składniki kosmetyków są przyjemne w aplikacji i zostają łatwo przyswojone przez komórki skóry, umożliwiając jej prowadzenie procesów metabolicznych oraz wymianę gazową. Chronią także przed promieniowaniem UVA. Dzięki naturalnym składnikom skóra staje się zdrowsza i wygląda młodziej.

Oceniaj różnice - wybieraj naturalność

Kosmetyki syntetyczne, powstałe z udziałem m.in. nafty pokrywają powierzchnię skóry warstwą nie wchłaniającego się filtra, blokującego naturalne procesy zachodzące w skórze. Podobnie dzieje się z emulgatorami, czyli substancjami odpowiedzialnymi za reakcję olejów z wodą. Kosmetyki naturalne posiadają wyważone proporcje emulgatorów biologicznych, dzięki czemu nawilżają skórę, zapobiegając nadmiernemu ubytkowi wody z komórek. Inaczej dzieje się w kosmetykach syntetycznych, w tych bowiem występują emulgatory chemiczne (PEG), które zamiast pozytywnego wpływu na skórę, mogą umożliwić toksynom przedostanie się bezpośrednio do jej tkanek.

Zapach tylko naturalny

Każdemu kosmetykowi towarzyszy zapach. To głównie zapachem kierujemy się przy wyborze odpowiedniego dla nas produktu. Jednak okazuje się, że rozbieżność pomiędzy składnikami zapachowymi w kosmetykach organicznych i syntetykach może być kolosalna. W kosmetykach organicznych występują tylko naturalne olejki eteryczne. Ich zapach jest przyjemny i naturalny w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Sztuczne substancje zapachowe w kosmetykach syntetycznych niosą w sobie poważne niebezpieczeństwo odczynów alergicznych, zaburzenia ukrwienia tkanek, a nawet zagrożenie nowotworowe.

Konserwanty nie muszą być chemiczne

Odrębną kwestią są konserwanty. Pamiętajmy, że sam termin konserwant, nie musi wywoływać u nas zaniepokojenia. Każdy produkt, aby mógł nam służyć, od momentu wytworzenia, do wykorzystania go przez dłuższy okres czasu, musi zostać zakonserwowany. Różnica polega jednak na stosowanych środkach konserwujących. Kosmetyki syntetyczne konserwuje się tylko chemicznie, a to grozi tym, że stosowany produkt może spowodować wystąpienie alergii, podrażnienie skóry, a w skrajnych przypadkach zaburzenia równowagi hormonalnej i rozwój komórek rakowych. Konserwanty mogą być jednak naturalne, takie jak na przykład niewielkie ilości czystego alkoholu roślinnego, oleje eteryczne, witaminy. Odpowiedniej, naturalnej konserwacji kosmetyków towarzyszy również spełnienie wysokich standardów farmaceutycznych.

Poza kwestiami finansowymi trudno znaleźć inny racjonalny powód, aby wytłumaczyć zainteresowanie producentów chemiczną ingerencją w kosmetyki do pielęgnacji ciała. Konsumentowi pozostaje wybór, czy przyjmować bez zastanowienia środki, które nie mają udowodnionego działania ochronnego, a wręcz przeciwnie - mogą nam zaszkodzić, czy tez świadomie skierować uwagę na produkty organiczne, które rzeczywiście są w stanie spełniać swoją rolę w zależności od ich przeznaczenia. Decydując się na organiczne kosmetyki pielęgnacyjne otwieramy się na zbawienny wpływ naturalnych i bezpiecznych składników, których właściwości odmłodzą skórę i nadadzą cerze właściwy, zdrowy blask.

Obserwując obecność kosmetyków syntetycznych i ich konkurowanie z produktami organicznymi należy zapamiętać, że jeszcze nie udało się stworzyć sztucznego odpowiednika najważniejszej cechy, którą posiadają kosmetyki naturalne. To witalność, której nie można zreprodukować w drodze chemicznych modyfikacji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena