Będąc kiedyś w jednym z salonów Hondy, przy parkingu dla kilentów ustawiony był znak w formie strzałki z napisem: SPEŁNIAMY MARZENIA. Ciekawy sposób zachęcania potencjalnych nabywców do wejścia.

Data dodania: 2009-10-15

Wyświetleń: 2680

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ja skorzystałem z zaproszenia i do tej pory nie żałuję, bo moja wizyta skończyła sie jazdą próbną najnowszą Hondą Accord 2.0 . Wrażenia niesamowite, mimo niedługiej trasy. Cicha praca silnika, super przyspieszenie, znikome odczucia dziurawej nawierzchni,wygodne fotele, dobre umiejscowienie drążka zmiany biegów. Wystarczyło położyć rękę na podłokietniku, a dłoń sama układała się dokładnie na główce niewielkiego drążka. Tego się nie da opisać. To trzeba przeżyć.

Co jeszcze  czeka wszystkich, którzy zdecydują się zasiąść za kierownicą najnowszej Hondy Accord? Bardzo dużo nowości technologicznych, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach estetyka wnętrza, opływowy kształt połączony z drapieżnym wyglądem wersji sportowej. Zastosowana tu równowaga pomiędzy wyglądem a osiągami, technologią i bezpieczeństwem, czyni nowego Accorda prawdziwym przyjacielem kierującego. Jeśli lubimy szybką jazdę, na pewno nasze wyścigowe zapędy zaspokoi wersja z silnikiem 2,4 i-VTEC  o maksymalnej mocy 201 KM! Nie jest to jednocześnie smok pożerający hektolitry paliwa. Średnie spalanie wersji z tym silnikiem to 8,8l/100 km. Wszystko jednak zależy od ciężkości nogi prowadzącego. W ekonomicznej jeździe pomaga z jednej strony 6-stopniowa skrzynia biegów, a z drugiej pokładowy komputer, sugerujący na wielofunkcyjnym wyświetlaczu, najlepszy moment do zmiany przełożenia.

Kiedy wsiądziemy do Accorda, nasze dłonie same wskoczą na pokrytą skórą, wielofunkcyjną kierownicę. Zawiera ona przyciski sterujące systemem audio, tempomatem, funkcjami Bluetooth i zaawansowanym systemem rozpoznawania mowy, który może działać nawet w otoczeniu inych dźwięków i hałasów. 10-głośnikowy system audio Bose ze zmieniarką na 6 płyt CD/DVD został idealnie wkomponowany w konsolę centralną, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę podczas jazdy.

Nie ma powodów do obaw przed wyruszeniem w trasę zarówno zimą jak i latem. Nad temperaturą czuwa zaawansowany system automatycznej klimatyzacji. Komunikuje się on z systemem nawigacji  satelitarnej w celu ustalenia pozycji słońca i zaprogramowania na tej podstawie odpowiedniej temperatury. Wszystko to po to, aby zapewnić nam jak najlepszy komfort podczas jazdy.

Dla osób mających problemy z cofaniem, Honda również przygotowała coś ekstra. Zamontowana nad tylną tablicą rejestracyjną kamera, obejmuje obszar położony bezpośrednio za samochodem, a obraz wyświetlany jest na ekranie nawigacji satelitarnej.

Nic dodać, nic ująć, tylko wsiąść i jechać, słuchając muzyki, podziwiając widoki i ciesząc sie każdą chwilą spędzoną w tym wyjątkowym samochodzie XXI w.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena