Podpowiadamy jak zachęcić nasze dziecko do wyjścia z domu!

Data dodania: 2021-03-22

Wyświetleń: 607

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Idzie wiosna - jak oderwać dziecko od szklanego ekranu?

Nadszedł ten długo wyczekiwany okres gdy dni stały się coraz dłuższe, a termometr zaczął pokazywać dwucyfrowe temperatury. Skończyły się wymówki – czas, by nasze dzieci opuściły cztery ściany i zaczęły spędzać czas na świeżym powietrzu! Co jednak zrobić, gdy nasze dziecko woli oglądać świat zza szyby – a co gorsza nie tej okiennej, a będącej ekranem smartfona, tableta czy komputera? Podpowiadamy jak zachęcić nasze dziecko do wyjścia z domu!

  1. Zaopatrz dziecko w zabawki podwórkowe

 Jest tyle możliwości zabawy na świeżym powietrzu – większość na pewno kojarzysz je ze swojej młodości! Potrzebujesz jedynie kilku drobnych rzeczy, które są niedrogie i łatwo dostępne. Pamiętasz grę w klasy? Na pewno! Aby w nią zagrać potrzebujesz jedynie kredy. A gra w gumę? Kto nie pamięta słynnych „dziesiątek” – a jeśli pamięć Cię zawodzi, filmy w Internecie szybko odświeżą Ci pamięć! Oprócz tego skakanka, hula-hop, piłka – uzupełnijcie asortyment podwórkowych zabawek!

  1. Rodzinne zabawy

Nie trzeba jednak żadnych zabawek aby świetnie bawić się na dworze! Co powiecie na poszukiwania wiosny? Na pewno gdzieś się tu schowała – trzeba tylko dobrze jej poszukać! Znalezione skarby można później nakleić na kartkę bądź zamknąć w słoiku. Oprócz tego jest wiele innych zabaw, do których podwórko jest idealnym miejscem – Baba Jaga patrzy, berek, chowany, podchody. Twoje dziecko na pewno zna ich więcej! Która stanie się Waszą ulubioną? Rodzinne zabawy to nie tylko sposób na oderwanie dziecka od szklanego ekranu, ale także zacieśnienie relacji z dzieckiem i zbliżenie się do swojej pociechy!

  1. Wspólne wycieczki

A może wybierzecie się w podróż w jakieś ciekawe miejsce? Sprawdźcie atrakcje w okolicy – zamki, parki narodowe, skanseny. Jeśli jednak Twoje dziecko nie jest zainteresowane chodzeniem i zwiedzaniem, możecie zaplanować kilkudniowy wyjazd w ciekawe miejsce. Weekend nad morzem? Zabawy na plaży kocha każde dziecko! Wybierzcie hotel przyjazny rodzinom z dziećmi, który posiada wiele atrakcji na świeżym powietrzu – animacje, zewnętrzny Aquapark, place zabaw, rodzinne pikniki – da także umiejscowiony na dużym terenie, wśród zieleni i kwiatów. Gwarantujemy, że w takim miejscu Twoje dziecko nie będzie miało czasu na patrzenie się w telefon!

Sposoby na zachęcenie dziecka do otwarcia się na świat zewnętrzny jest także okazją, abyśmy to my ruszyli się z domu. Wykorzystajmy ten czas na wzmacnianie relacji rodzinnych, poprawę kondycji poprzez aktywne zabawy, a także poprawę zdrowia dzięki dotlenieniu i dostarczeniu witaminy D organizmowi!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena