Tego nie dokonał nikt przed nim. I nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie artystów hip-hopowych. Nawet sam wielki Elvis Presley nie osiągnął tego, co osiągnął Jay-Z. 11 albumów, które zadebiutowały na pierwszym miejscu list sprzedaży! Pokłony dla króla

Data dodania: 2009-09-18

Wyświetleń: 2248

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tego nie dokonał nikt przed nim. I nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie artystów hip-hopowych. Nawet sam wielki Elvis Presley nie osiągnął tego, co osiągnął Jay-Z. 11 albumów, które zadebiutowały na pierwszym miejscu list sprzedaży! Pokłony dla króla. Fani rapera opanowali niejedno rap forum - opinie o płycie Blueprint 3 są bardzo dobre!

Blueprint 3 zanotował w tym tygodniu oczywiście miejsce pierwsze, zgarniając pulę 476 tysięcy sprzedanych kopii albumu.

Miejsce trzecie zajęła Whitney Houston, która debiutowała na pierwszym w ubiegłym tygodniu. W tym jej fani kupili 88 tysięcy płyt, co daje łączną sumę 400 tysięcy.

Miejsce 4 zajął Raekwon, który zadebiutował w tym tygodniu z "Only Built 4 Cuban Linx Part 2". Nowa płyta Szefa trafiła do rąk 68 tysięcy osób. Jest to trzeba przyznać nie najlepszy wynik, biorąc pod uwagę jak wielką promocję miała jego płyta. Jak widać jednak, reklama w internecie jest skuteczna, ale w tym przypadku była niedostatecznie intensywna.


Miejsce 6 zajmuje Trey Songz, który po trzech tygodniach ma na koncie sprzedane 178 tysięcy płyt. W ostatnich siedmiu dniach jego fani kupili 45 tysięcy egzemplarzy albumu Ready.

Należy też wspomnieć o platynie dla Black Eyed Peas. Po 4 miesiącach na rynku ich nowy album trafił do rąk 1 071 000 osób.

Na miejscu 30 - ciekawostka. "Bluepring Collector Edition" to dwupłytowe wydawnictwo, za którego sprzedaż odpowiada Def Jam. Płyta sprzedała się w łącznej ilości 14 000 egzemplarzy i wyprzdziła między innymi Eminema.

Ten bowiem znalazł się na miejscu 32, notując wynik niecałych 14 000. Raper z Detroit nie ma się jednak czym martwić. Jego "Relapse" może się pochwalić niezbyt okrągłą, ale solidną sumką: 1 424 000 sprzedanych egzemplarzy. Fani rapera, podobnie jak w przypadku Jay-Z zaatakowali każde forum o rapie - Eminem może być dumny z lojalnych fanów, którzy z chęcią komentują każdą wzmiankę o raperze.


Do normy wróciła z kolei pozycja kolejnej ekipy z Detroit. Insane Clown Posse zanotowało spadek o 39 pozycji lądując ostatecznie na 43 miejscu z łączną sprzedażą 61 500 kopii.

W tym tygodniu na rynku pojawiły się albumy między innymi od KRS-One & Buckshot, New Boyz, Lil Boosie, Big Pun, Mullage czy N.O.R.E. Za tydzień przedstawimy Wam raport ze sprzedaży ich wydawnictw.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena