Sezon letni w pełni, czyli wydawać by się mogło, że jest to idealna pora roku dla posiadaczy samochodów. Nie ma błota pośniegowego, nie ma piaskarek na drogach, nie ma niskich temperatur, które niszczą lakier naszych samochodów.

Data dodania: 2010-07-09

Wyświetleń: 3061

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

FELIETON

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z jednej strony tak jest - z drugiej nie możemy zapomnieć o tym, że największym wrogiem lakieru samochodowego jest ostre słońce i drobinki kurzu oraz piachu, które w połączeniu z palącym słońcem są w stanie poważnie zniszczyć karoserię naszego auta.

Jak więc się chronić przed tymi negatywnymi czynnikami? Przede wszystkim powinniśmy poświęcić trochę więcej czasu na regularne wizyty na myjniach, i nie mówię tutaj o myjniach automatycznych, które w wielu przypadkach mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Podstawą w pielęgnacji lakieru latem jest odpowiedni dobór środków chroniących lakier samochodowy. Ochrona lakieru może być realizowana za pomocą wosków, past polerskich, glinek i specjalnych systemów, które chronią lakier reagując z nim na poziomie chemicznym, tworząc swego rodzaju niewidzialną barierę.

Co szczególnie ważne - nie dajmy się naciągnąć na tanie i nieskuteczne środki reklamowane w różnych telesprzedażach. Lepiej wydać odrobinę więcej i umówić się na wizytę w serwisie, który nie tylko zadba o lakier naszego samochodu, ale również odświeży kokpit i wypierze tapicerkę. Stawki takich serwisów wahają się od 200 złotych za odświeżenie całego samochodu, wliczając w to pranie tapicerki popularnym karszerem, do ponad 500 złotych za poddanie naszego samochodu serii zabiegów coraz popularniejszymi zestawami auto kosmetyków.

To, co wybierzemy, zależy od zasobności naszego portfela i preferencji serwisów. W Polsce coraz popularniejsze są kosmetyki samochodowe niedostępne do niedawna w naszym kraju, a powszechne między innymi w Niemczech: K2, Lackshutz, Lacroe, Diamondbrite czy Jewelultra.

Ich działanie w większości przypadków jest takie same, a to, co wybierzemy zależy głównie od tego czy chcemy kompletnej ochrony lakieru, jego delikatnego odświeżenia lub na przykład przygotować samochód do sprzedaży. Ale o tym napiszę w następnym odcinku.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena