To głównie rap
Skoro mówimy o kulturze hip-hopowej, to nie możemy w żaden sposób pominąć rapowej muzyki, która to odciska największe piętno na wszystkim, co w owych kręgach się dzieje. Ubrania w takim stylu muszą być zatem inspirowane tymże gatunkiem muzycznym. W nim illegal odgrywa bardzo ważną rolę, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że rola ta jest kluczowa. Gdyby nie nielegal, który w znaczącym stopniu oznacza muzykę tworzoną w tak zwanych podziemiach, nie byłoby rapowej muzyki, co tu dużo mówić, nie chcianej na rynku muzycznym, zwłaszcza jeśli mówimy o polskim rynku.
Mimo, iż cała kultura hip-hopowa, a w szczególności muzyka z nią związana jest dziś zdecydowanie bardziej komercyjna, to nieoficjalne numery czy też całe albumy mają wciąż dla wielu osób istotne znaczenie, nie tylko czysto sentymentalne. Co najważniejsze, w owej kulturze sformułowanie jakim jest illegal nabiera bardzo pozytywnego znaczenia. Oznacza w końcu korzenie całej kultury, coś z czego się ona wywodzi. To pewna broń, która służyła do walki o akceptację i większy szacunek, dlatego też tak dumnie manifestuje się takie hasła na wielu ubraniach.
Zakazany owoc
O ile należy się trzymać jak najbardziej pozytywnego znaczenia dla tych, którzy takie hasła noszą na swoich ubraniach, o tyle należy powiedzieć też o tym, że w małym, ale jednak w jakimś stopniu „nielegal” to zawsze coś, co może smakować lepiej, tak jak zakazany owoc. Illegal to coś ponad miarę, coś ponad prawo i pewne społeczne normy, to odzwierciedlenie konkretnej moralności i odwagi, jaką niesie ze sobą hip-hopowa kultura. Chodzi tutaj chociażby o mówienie głośniej tego, czego zazwyczaj się nie mówi, dlatego też potencjalne zniknięcie takich haseł ze stricte hip-hopowych ubrań jest mało prawdopodobne.