Jesień w pełni, a już niedługo zawita do nas dość niespodziewanie zimowy klimat. Nie ma lepszej pory, żeby skupić się na temacie kurtek.  Nie ma chyba wśród nas takiej osoby, która pogardziłaby dobrą kurtką. Nie ma takiej osoby także wśród tych, którzy na co dzień ubierają się w stylu hip-hopowym. No właśnie - czyli jak?

Data dodania: 2013-10-09

Wyświetleń: 1457

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kurtki w stylu hip-hop, czyli jakie?

Wersja sportowo-amerykańska

Bez wątpienia ten rodzaj kurtek stoi na topowej pozycji i robi to już od wielu lat. Można śmiało powiedzieć, że to wersja, która nigdy się nudzi i prawdopodobnie też nigdy się nie znudzi. Bardzo często nazywana jest też krótko „bejsbolówką”, ponieważ w takich właśnie kurtkach najczęściej pokazują się gracze związani z tą dyscypliną sportu i najczęściej robią to rzecz jasna za oceanem. Równie chętnie noszą ją koszykarze czy reprezentanci innych sportów drużynowych. Jak wiadomo, ludzie związani z hip-hopem stanowią prawdziwe drużyny, więc taka kurtka pasuje do nich jak ulał.

Wersja prosta z kapturem

Kurtka hip-hopowa może być też całkiem prosta, no może nie całkiem. Jej krój przynajmniej na pozór wygląda bardzo zwyczajnie. Jeden kolor, dwie małe kieszenie u dołu i lekko ściągnięte rękawki. Bez wątpienia taka kurtka nie byłaby jednak w stylu hip-hop, gdyby nie posiadała dość szerokiego kaptura. No i rzecz jasna nie kończyła się poniżej pasa, zupełnie tak jak niektóre z ciosów Andrzeja Gołoty.  

Wersja wojownicza

Kultura hip-hopu jest bardzo specyficzna – to jasne. Osoby reprezentujące tę kulturę stanowią nie tylko zgrane drużyny. Te drużyny często potrafią o coś walczyć, zakładają dość buntowniczy charakter. Dlatego też idealnie pasuje tu wersja wojownicza, czyli kurtka z dobrze znanymi wojskowymi motywami, łączone także z klasycznymi czarnymi materiałami i kapturem rzecz jasna. Nie pomylcie hip-hopowca z wędkarzem ani pracownikiem Służby Leśnej.

Wersje na pozór nie hip-hopowe

Obecnie do tej mody wdrapują się też inne wersje, które mogą być co najmniej średnio kojarzone z tym stylem. Chodzi tutaj między innymi o modele kurtek, które przypominają nieco iście działkowy klimat – matowy jasny materiał z wieloma kieszeniami u dołu i w okolicach klatki piersiowej. Coraz bardziej popularne jest też zakładanie dżinsowych katan, które możemy bardziej kojarzyć z osobami związanymi z rock and rollem.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena