Wśród popularnych okryć wierzchni to właśnie kurtka cieszy się największą popularnością. Z pewnością odpowiednio spisze się podczas zimowych dni. Warto zatem przyjrzeć się modelom, które są najchętniej wybierane przez kobiety.

Data dodania: 2019-01-21

Wyświetleń: 861

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kurtka damska – przegląd zimowych modeli

Przegląd fasonów

Kurtka zimowa to wiele uniwersalnych modeli i fasonów. Powinno się zwrócić uwagę nie tylko na wygląd danego okrycia wierzchniego. Kurtka dodatkowo musi mieć odpowiednie właściwości termoizolacyjne, aby mogła chronić przed zimnem i wiatrem. W dodatku ważny jest także materiał, dzięki któremu dane okrycie będzie mogło posłużyć nam znacznie dłużej. Wykończenie i trwałość danego fasonu sprawi, że kurtka sprawdzi się w kolejnych sezonach. Jakie zatem mamy rodzaje kurtki zimowej? Oto kilka z nich:

  • Parka

Chętnie wybierany model kurtki przez kobiety na jesień oraz wiosnę. W zimowej wersji posiada ocieplany materiał w środku (kożuch lub futerko) oraz na kapturze. Najczęściej o kolorze ciemnej zieleni (khaki) lub granatu ze ściągaczem w pasie o charakterystycznym kroju.

  • Ramoneska/pilotka

Krótkie rodzaje kurtki zimowej. Przeznaczone nie tylko na jesienną pogodę. Podobnie jak w przypadku parki zwieńczone w środku kożuchem oraz wykonane najczęściej ze skóry lub skóropodobnego materiału. Niekiedy również wykończenia ramoneski i pilotki w postaci kołnierzy lub rękawów mają elementy futerka.

  • Puchówka

Najpopularniejszy fason kurtki zimowej. Chętnie wybierana przez kobiety, ale również mężczyzn. Można często spotkać ją w dwóch długościach. Krótka wersja sięga do bioder i zwieńczona jest ściągaczem u dołu. Pozwala to dopasować okrycie do danej sylwetki. Z kolei dłuższy model to już zazwyczaj kurtki do kolan lub nawet za kolano. Puchówka to ciepła kurtka, która przepuszcza odpowiednią ilość powietrza. W dodatku w sklepach często występuje w wielu ciekawych kolorach, np. intensywnych barwach lub modnych obecnie metalicznych odcieniach.

Wybór idealnej kurtki

Wymienione rodzaje kurtki zimowej to najpopularniejsze z nich. Wybór zależy od gustu i tego, jak czujemy się w danym okryciu. Warto pamiętać o wygodzie i komforcie noszenia. Zimą to będzie ważny aspekt. Dana kurtka musi chronić nas przed zimnem oraz wilgocią. Dlatego należy postawić na odpowiedni materiał – to kluczowa kwestia. Z pewnością wybierając pilotkę lub ramoneskę można postawić na skórę. W przypadku puchówki warto zwrócić uwagę na sam materiał wierzchni, ale i wypełnienie. Najczęściej występują to poliester, który jest ciepły i wytrzymały, a także odporny na trudne warunki atmosferyczne. Syntetyczne i sztuczne tkaniny są trwalsze i zapewniają komfort noszenia, jak i ciepło. Jednak domieszki naturalnych włókien również będą dobrym wyborem, jeśli chodzi o zawartość tkaniny w kurtkach. Gdy mowa o konkretnych modelach – wybierz takie, które najbardziej przypadną do gustu. Kolorów również w sklepach jest dużo, a więc nie trzeba stawiać zawsze na stonowane, zgaszone odcienie w postaci czerni, czy szarości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena