Dzisiejsza praca w Polsce znacznie przybliżyła swoje standardy do zachodnich pod względem charakteru, atmosfery i relacji między pracownikami oraz przełożonymi, sposobu zarządzania kadrą, a także pod względem motywowania pracownika.

Data dodania: 2009-08-06

Wyświetleń: 2049

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzisiejsza praca w Polsce znacznie przybliżyła swoje standardy do zachodnich pod względem charakteru, atmosfery i relacji między pracownikami oraz przełożonymi, sposobu zarządzania kadrą, a także pod względem motywowania pracownika. Duże korporacje już wiedzą, że nie wystarczy oferować pracownikowi dobrego wynagrodzenia, ale równie istotne są dodatki, takie jak np. kursy językowe.W dużych miastach jest to zjawisko powszechne, iż firmy oferują swojemu zespołowi pracowniczemu bezpłatne szkolenia językowe, dobrym przykładem takiego działania jest choćby jedna z ogólnopolskich korporacji z oddziałem w Krakowie, która m.in. korzysta z usług szkoły językowej w Krakowie, która oferuje np. angielski dla firm, a także inne kursy językowe.
W przypadku mniejszych firm rzadko się zdarza, żeby pracodawcy oferowali dodatkowe profity dla kadry, co niewątpliwie jest uwarunkowane mniejszymi możliwościami finansowymi. Szkoda, bo pracownik dobrze zmotywowany pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna, staje się bardziej zaangażowany oraz bardziej przywiązany do swojego miejsca pracy. Warto czasem wziąć pod uwagę w firmowym budżecie wydatki na kursy i szkolenia dla pracowników, czy to językowe, czy z zakresu zagadnień umiejętności interpersonalnych. Nic tak nie rozwija przedsiębiorstwa jak dobrze pracująca, zadowolona i lojalna kadra pracownicza, gdyż to ona jest fundamentem każdej firmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena