Wszyscy rodzice, nie tylko ci niedoświadczeni, są często stawiani przed trudnymi wyborami związanymi z przyszłością ich dzieci. Mogłoby się wydawać, że z pozoru prosta rzecz, jaką jest decyzja o wykupieniu dziecku lekcji językowych, nie powinna sprawiać trudności w jej podjęciu. Często zdarza się również tak, że rodzice mimo,

Data dodania: 2009-07-27

Wyświetleń: 1995

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy rodzice, nie tylko ci niedoświadczeni, są często stawiani przed trudnymi wyborami związanymi z przyszłością ich dzieci. Mogłoby się wydawać, że z pozoru prosta rzecz, jaką jest decyzja o wykupieniu dziecku lekcji językowych, nie powinna sprawiać trudności w jej podjęciu. Często zdarza się również tak, że rodzice mimo, chęci czynienia jak najlepiej dla swoich dzieci, nie mają czasu na planowanie swoim pociechom ich zajęć pozaszkolnych (które mogłyby być przeznaczone na rozwój dzieci), są zbyt zajęci pracą, codziennymi problemami oraz innymi ważnymi, "dorosłymi" sprawami do tego stopnia, że zapominają o rzeczy najważniejszej - o rozwoju swoich dzieci.

Wszyscy wiemy, że w biegu życia każdego człowieka, najlepszym okresem do nauki, do zdobywania wiedzy jest dzieciństwo - nawet to wczesne. Wiemy, ale często zapominamy, że każdy miesiąc, rok w rozwoju dziecka, niewykorzystany w sposób wartościowy, jest czasem straconym. Tak, jak powinno się maksymalnie psychoruchowo stymulować dziecko do ukończenia przez nie 2 r.ż. (najważniejszy okres w życiu każdego człowieka - można powiedzieć, że wtedy właśnie kształtuje się nasz charakter, inteligencja, pewne nawyki itd.), tak koniecznie trzeba dzieci kształcić pod każdym kątem - w tym - w zakresie języków obcych. Stało się faktem, iż w dzisiejszych czasach umiejętność przynajmniej jednego języka obcego, jest standardem. Choć czasy się zmieniają, jest to zawsze tendencja wzrostowa - oznacza to, iż nie cofamy się, ale wciąż idziemy do przodu. Coś, co kiedyś było synonimem "luksusu", obecnie oznacza normę.

Wniosek jest jeden - trzeba, koniecznie trzeba, pamiętać o tym, iż dziecko rozwija się niezwykle szybko i bardzo łatwo jest rodzicom przegapić czas jego największych możliwości, dlatego trzeba stawiać na rozwój swoich pociech, nie tylko pod względem fizycznym, ale na równi traktować rozwój umysłowy i psychiczny. Kochani rodzice, nie wahajcie się inwestować w naukę języków dla swoich dzieci, gdyż żadne inne ziarno w waszym życiu rzucone, nie przyniesie równie bogatych plonów, jak właśnie to.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena