Chcąc zadbać o promienny wygląd swojej twarzy, nie wystarczy pozbyć się wyprysków i zaskórników czy rozszerzonych porów. Na uwadze mieć należy również skórę wokół oczu. Z tego względu, że jest ona bardzo cienka i delikatna, wymaga specjalnego traktowania.

Data dodania: 2009-07-30

Wyświetleń: 1926

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ważne jest, by zacząć stosowanie odpowiedniego kremu pod oczy. Pomoże on zapobiec przed powstawaniem sińców i worków pod oczami, a także całkowicie wyeliminują płytkie zmarszczki i zredukują głębokość tych bardziej widocznych.
Żeby znaleźć odpowiedni preparat nie trzeba długo szukać.

Drogerie dysponują szeroką gamą takich specyfików. Najważniejsze jest, by kremy pielęgnujące okolice oczu zawierały właściwe składniki, które będą odpowiadać za poszczególne funkcje takiego preparatu. Większość preparatów składa się z podobnych substancji, które mogą różnić się jedynie nazwą.

Za kremy łagodzące podrażnienia naskórka wokół oczu odpowiedzialne są przede wszystkim: alantonina, wyciąg z rumianku, malwy czy prowitamina B5 (znana też jako panthenol). Odpowiednie nawilżenie skóry zapewnią kosmetyki zawierające między innymi: glikozaminoglikany, ceramidy, proteiny, aminokwasy, a także wyciąg z ogórecznika. Większa część dostępnych kremów zawiera antyoksydanty, odpowiedzialne za walkę z wolnymi rodnikami, przyspieszającymi proces starzenia się skóry. Do przeciwutleniaczy (tak zwanych antyoksydantów) zalicza się: koenzym Q10, witaminę C, A i E, czy wyciąg z miłorzębu japońskiego.

Pamiętajmy jednak, że większość tych preparatów ma podobne działanie i żaden z nich w stu procentach nie zlikwiduje głębokich zmarszczek. Jeśli jednak kremy pod oczy zaczniemy stosować od dwudziestego roku życia, możemy mieć pewność, że proces starzenia skóry wokół oczu zostanie opóźniony.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena