MLM to dochodowy, ale niełatwy kawałek chleba. Jeśli podoba Ci się jego idea, ale nie wiesz od czego zacząć i jak to zrobić ten artykuł jest dla Ciebie. Dzięki niemu dowiesz się co jest istotne przy wyborze mlm.

Data dodania: 2009-06-24

Wyświetleń: 2919

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przed wyborem firmy powinieneś zwrócić uwagę na 3 zasadnicze kwestie:
1. produkt
2. sponsor
3. plan marketingowy

1. Produkt najlepiej aby był inny niż wszystkie (mała konkurencja), najwyższej jakości, a ponadto powinien być zużywalny. Najlepiej, aby osoby, korzystające z niego potrzebowały go, zużywały i kupowały raz na miesiąc. Gwarantuje Ci to stały dochód. Jeśli firma ma produkt, który po jednorazowym zakupie starczy na lata - znacznie ciężej w takiej firmie rozwinąć skrzydła i osiągnąć dochód pasywny. Taki mlm według mnie opiera się głównie na sprzedaży, a nie budowaniu sieci.
Kolejną ważną cechą jest "bycie na czasie" produktu. Aktualnie ludzie coraz więcej wagi przykładają do bycia zdrowym. Dlatego uważają na to co jedzą, piją czy jaki dany produkt ma wpływ na nasze zdrowie czy środowisko. Dlatego dobrze jest promować produkt do którego możemy stosować chwytliwe określenia typu: ekologiczny czy wzbogacający nasz organizm w...
Uważam również, że nie bez znaczenia jest cena produktu. W wielu MLM, aby otrzymać prowizję ze swojej struktury musisz zakupić jakąś ilość towaru sprzedawanego przez firmę. Dlatego zanim wybierzesz produkt przyjrzyj się grubości swojego portfela oraz ustal czy i jeśli tak to jakie ilości danego produktu musisz kupić. MLM to biznes jak każdy inny - wymaga wkładu własnego - tyle tylko że znacznie mniejszego. Jest to zresztą logiczne - jak masz sprzedawać i promować produkt którego nie używasz?? W oczach klienta czy przyszłego współpracownika stajesz się mało wiarygodny.

Ale najważniejsza kwestia przy wyborze produktu - to jest to czy nam się podoba!!! Nikt nie będzie promował czegoś, czego nie lubi i do czego nie ma przekonania. Jeśli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia ciężko będzie Ci promować artykuły AGD czy kosmetyki. Bardziej odpowiednim produktem dla Ciebie będą suplementy diety.
Wydaje się to jasne i zrozumiałe, jednakże czasami ludzie wpadają w pułapkę i zaczynają promować produkty, które wcale ich nie interesują ani nie inspirują. Po krótkim czasie kończą oni współpracę niezadowoleni i zniechęceni. Uważają że MLM nie działa, a także często stają się najbardziej zagorzałymi przeciwnikami tego systemu. Według nich mlm to piramida finansowa.

Chcesz wiedzieć więcej?? zapisz się na bezpłatny kurs "MLM dla zielonych" na stronie http://mlm-dla-zielonych.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena