Z cellulitem boryka się 8 na 10 kobiet. W walce z pomarańczową skórką często wykorzystujemy kosmetyki antycellulitowe różnych firm. Ten artykuł uzmysłowi Ci, jakich składników powinnaś szukać w kremach na cellulit, aby faktycznie pomagały w redukcji cellulitu.

Data dodania: 2012-06-10

Wyświetleń: 5754

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masz cellulit. Aby z nim walczyć, często stosujesz różnego rodzaju kosmetyki antycellulitowe. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, co możesz, a wręcz jakie składniki aktywne powinnaś w nich znaleźć oraz jak działają na nasze ciało i czemu pomagają w walce z pomarańczową skórką. A oto lista najpopularniejszych składników aktywnych:

Kofeina – jest alkaloidem,  naturalnie występującym w ziarnach kawy, kakaowca, owoców guarany i orzeszków cola. Nie ulega kumulacji w organizmie, lecz znajduje się  w tkankach w ilości proporcjonalnej do ich stanu uwodnienia. Kofeina na pomarańczową skórkę działa w ten sposób, że powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, pobudza krążenie  w górnych partiach skóry łącznie z lepszym ukrwieniem tkanki tłuszczowej. Zapobiega kumulowaniu się tkanki tłuszczowej i stymuluje komórki do spalania tłuszczu. Dodatkowo kofeina działa oczyszczająco - pomaga usunąć toksyny i niepotrzebne płyny z organizmu. Zaznaczyć należy, że kofeinę lepiej aplikować poprzez miejscowe, zewnętrzne stosowanie - czyli poprzez wmasowywanie kosmetyków z tą substancją aktywną, niż popularne picie kawy. Spożywanie kawy przyczynia się do wypłukiwania magnezu z organizmu, a także może mieć wpływ na odwodnienie naszego organizmu.


Papryka – papryka ożywia krążenie krwi i naczyń limfatycznych, wspomagając tym samym wydalenie odłożonego tłuszczu, trucizn i złogów. Zawarty w kosmetykach ekstrakt z papryki jest wyjątkowo skuteczny w walce z nagromadzonym tłuszczem i pomarańczową skórką. Wykazuje działanie odchudzające i tonizujące. Znajduje zastosowanie w kosmetykach wyszczuplających, ponieważ pomaga zlikwidować zbędny tłuszcz i wygładzić skórę.  

Olejek cynamonowy – w krajach orientu jest stosowany od wieków dzięki swoim leczniczym właściwościom. Znany jest ze swego działania przeciwzapalnego i rozgrzewającego.  Jego rozgrzewające właściwości sprawiają, iż substancje aktywne zawarte w koncentratach antycellulitowych znacznie szybciej się wchłaniają. Silnie pobudza krążenie, przez co pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu i nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Niweluje obrzęki. Dodatkowo działa ujędrniająco i ściągająco, zmniejszając zewnętrzne oznaki cellulitu.

L-karnityna –  jest pochodną aminokwasu lizyny i metioniny. To składnik, który naturalnie występuje w naszym ciele. Z wiekiem jednak, gdy się starzejemy jest jej coraz mniej w naszym organizmie. Aminokwas ten jest niezmiernie ważny do walki z cellulitem,  ponieważ bez niego tłuszcz nie może zostać spalony. L-karnityna redukuje nagromadzony pod skórą nadmiar tłuszczu i hamuje lipogenezę, czyli gromadzenie się substancji w komórkach tłuszczowych.  

Czarne błoto z Morza Martwego – naturalny produkt z wysoką koncentracją minerałów i pierwiastków śladowych. Błoto z Morza Martwego sprawia, że skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona, wzmacnia naczynia krwionośne zapobiegając ich pękaniu oraz przyspiesza metabolizm komórkowy. Dodatkowo ułatwia proces drenowania tkanek, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, wspomaga proces detoksykacji skóry.

Licencja: Creative Commons