Kwas hialuronowy - jedna z substancji naturalnie wytwarzana przez ciało człowieka, której zawdzięczamy piękny i młody wygląd - bez zmarszczek. Dowiedz się na czym polega fenomen tej substancji i dlaczego warto mieć go w kremie

Data dodania: 2013-08-14

Wyświetleń: 1030

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kwas hialuronowy – obok kolagenu i elastyny – kolejny wytwarzany przez nasz organizm związek, dzięki któremu wyglądamy pięknie i młodo – a nasza skóra pozbawiona jest zmarszczek. Niestety jego nawilżającymi właściwościami nie jest nam dane cieszyć się zbyt długo. Wraz z upływem lat – ilość produkowanego przez nasze fibroblasty kwasu hialuronowego maleje – przez co pojawiają się pierwsze wgłębienia i zmarszczki, by wraz z upływem lat na stałe zagościć na naszej twarzy.

Co ciekawe kwas hialuronowy wcale kwasem nie jest – jest to polisacharyd, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Jego rola polega na wypełnianiu przestrzeni między komórkami w skórze właściwej. Tak naprawdę to wszystkie komórki  skóry w tym włókna kolagenowe i elastyna zawieszone są w żelu, którego głównym komponentem jest kwas hialuronowy. I to dzięki kwasowi hialuronowemu nasza skóra ma odpowiednią gęstość i objętość. Jeśli w organizmie znajduje się go odpowiednia ilość, to nasza skóra jest grubsza i mocniejsza. A to dzięki właściwościom tego kwasu.. Otóż jego głównym zadaniem i ogromną zaletą jest umiejętność wiązania wody w organizmie, dzięki której nasza skóra wygląda młodo i promiennie. Dla uzmysłowienia sobie co potrafi zdziałać kwas hialuronowy, warto zdać sobie sprawę z faktu, iż jedna cząsteczka tego związku potrafi związać aż 250 cząsteczek wody. Kwas hialuronowy – to po prostu taka gąbka – która wchłania i zatrzymuje wodę niezbędną do prawidłowego funkcjonowania komórek, dzięki czemu nie widać na naszej skórze upływu lat. To dzięki kwasowi hialuronowemu i jego właściwościom na naszej skórze wytwarza się cienki niewidzialny filtr, który chroni nas przed utratą wilgoci oraz pomaga naszej skórze aktywnie bronić się przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Przyczynia się także do poprawy napięcia skóry.

Właśnie dlatego – odkąd naukowcy odkryli sposoby na syntetyczne wytwarzanie tego kwasu (wcześniej był produkowany z kogucich grzebieni i pępowiny) coraz częściej trafia do kosmetyków i cieszy się coraz większym powodzeniem. Nic w tym dziwnego – przecież większość kobiet zdaje sobie sprawę, że odpowiednio nawilżona skóra – jest ładniejsza, promienieje wewnętrznym blaskiem i na długo pozbawiona jest zmarszczek. Dlatego jeśli zauważasz, że skóra Twojej twarzy jest sucha, szorstka i potrzebuje intensywnego nawilżenia – zaopatrz się w krem z kwasem hialuronowym – efekty stosowania takiego kosmetyku przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena