Informacja jak kupować mieszkanie lub dom nie jest zarezerwowana jedynie dla tych, którzy chcąc na tym zarabiać. W dzisiejszym świecie brak tej istotnej informacji może być bardzo zgubny.

Data dodania: 2009-06-22

Wyświetleń: 2041

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Branża nieruchomości jest dość mocno istotną sprawą w życiu większości z nas. Mówię, że w większości, bo są na świecie ludzie, którzy nie potrzebują mieszkań czy domów jednorodzinnych.

Poza nimi jednak jest to bardzo istotna sprawa dla naszego społeczeństwa. Każdy z nas bowiem chce i raczej musi mieć własny kąt. Choćby było to mieszkanie o powierzchni 30m2, to jednak trzeba liczyć się z tym, że jakoś jego zakup trzeba sfinansować.

Masa ludzi bierze kredyty z naprawdę ogromnie długim okresem spłaty. Oczywiście wszystko uzależnione jest od zarobków, ale 40 lat spłacania kredytu w niejednym przypadku kończy się fiaskiem.

Sądzę, że jest to efekt braku informacji. Informacji o tym jak kupować nieruchomości. Może bardziej konkretnie będzie to brzmiało jeśli powiem, że chodzi o to aby finansować zakup domu lub mieszkania z niewielkim bądź zerowym wkładem własnym.

Może się to wydawać nierealne, ale w taki sposób wiele osób realizuje takie właśnie zakupy. Kiedyś myślałem, że taka wiedza dotyczy jedynie ludzi, którzy na nieruchomościach chcą zarabiać. Dziś jednak, na podstawie tego co widzę, wiem, że niewiele osób może pozwolić sobie na to aby kupić nawet najmniejsze mieszkanie.

Nie tylko w Polsce ludzie, zwłaszcza młodzi nie mają zazwyczaj wielu mozliwości aby kupić własne „M”. Niekiedy takiej opcji w ogóle nie ma. Bank przecież nie pożyczy pierwszemu lepszemu 100 000zł. Jest bowiem ogromna szansa (niestety), że pierwszy lepszy takiej pożyczki nie spłaci. Poza bankiem często możliwości wielu osób się kończą.

Ludzie, którym spłata kredytu idzie dobrze i nie mają w tej kwestii żadnych zaległości, oprócz tego , że mieszkanie należy do nich, wcale nie mają się czym chwalic. Spłacili oni bowiem 2 mieszkania przez te kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Wynika więc z tego, że gdyby mogli inaczej sfinansować jego zakup, to mogliby mieć dwa mieszkania, z których jedno przynosiłoby pieniądze za wynajem.

Nikt jednak nas takich rzeczy w szkołach nie uczy. Wiedzę na temat nieruchomości musimy więc zdobywać sami. Osób, które mogą nam pomóc w tej materii jest wiele. Zarówno za granicą jak i w naszym kraju.

Jednym z nauczycieli, którzy kojarzą z nieruchomościami to Robert Kiyosaki i jego seria książek „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Oczywiście nie jest to jedyna osoba, która może coś powiedzieć na temat obortu nieruchomościami. Wiele powstało książek na ten temat. Wiele też osób skorzystało z tej wiedzy i zarobiło naprawdę spore pieniądze.

W Polsce przykładem kogoś, kto może nauczyć nas z głową kupować dom, jest eproftsystem. Sam osobiście na inne jeszcze nie trafiłem. Po opiniach uczestników tych seminariów można powiedzieć, że firma ta jest godna zaufania.

Głównym atutem nieruchomości jest fakt, że dzięki nim można wykreować duży dochód pasywny, który wystarczy na dostatnie życie i jeszcze sporo zostanie. Wszystko to jednak wymaga wiedzy. Dlatego tak wiele osób traci swoje mieszkania lub domy. To nie jest głupota a brak wiedzy. Już sam fakt, że ludzie nie dostrzegają tego, że ich własny dom nie jest ich aktywem a pasywem nie jest dobrą oznaką.

Sądzę więc, że informacje zdobywane na ten temat powinny być od osób, które swoją wiedzę realizują w praktyce. Tylko tacy ludzie potrafią przekazać rzetelną informację.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena