Bardzo dobrą rzeczą na zarabianie w internecie jest stworzenie sobie biznesowego bloga. Nie musi to być nawet blog biznesowy, ale taki żebyś był postrzegany przez czytających jako ekspert w dziedzinie w której piszesz.

Data dodania: 2009-05-19

Wyświetleń: 4200

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bardzo dobrą rzeczą na zarabianie w internecie jest stworzenie sobie biznesowego bloga. Nie musi to być nawet blog biznesowy, ale taki żebyś był postrzegany przez czytających jako ekspert w dziedzinie w której piszesz.

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką trzeba zrobić jak już stworzysz sobie własnego bloga jest określenie swojej najlepszej grupy docelowej.

Nie możesz robić wszystkiego dla wszystkich. Jedną z najlepszych metod jest znaleźć jakąś niszę i rozwiązywać problemy klientów.
Dobrym przykładem dla producentów ubrań jest to, że ponad 90% ubrań są na normalne szczupłe osoby.

Nieco grubsze osoby także chcą wyglądać ładnie i się podobać i to już można wykorzystać. Drugom przykładem są duże buty. Ludzie którzy mają większe stopy są zmuszeni niekiedy zamawiać buty za granicą.

Jak widzisz trzeba tylko pomyśleć i dostosować to co się lubi i chce się robić do potrzeb klientów i zacząć działać.
Zainstalowanie własnego bloga jedynie jeszcze w tym wszystkim pomoże.


Jeżeli zaczynasz pisać i promujesz swojego bloga żeby coraz więcej osób na niego wracało to możesz to zrobić na dwa sposoby

Założyć bloga na jakimś darmowym serwisie, ale wtedy masz kilka minusów
1. promujesz nie siebie tylko ten serwis,
2. jak wypromujesz już bloga i będziesz mieć dużo czytelników, będziesz chcieć w przyszłości przenieść swój blog biznesowy na swój własny serwer i domene. Blog tego typu nie umożliwia Ci przeniesienie zawartość na inny blog.
3. na darmowym blogu tego typu masz nie swoje reklamy i jeszcze takie reklamy denerwują czytelników.

Ja proponuję inne rozwiązanie, dużo dużo lepsze, także darmowe, bez reklam, można sobie przenosić swojego bloga ile razy się chce. A to tego wszystkiego jest mnóstwo różnych bardzo prostych funkcji dzięki czemu blog jest fajny, przejrzysty, i fantastycznie się sam pozycjonuje w wyszukiwarkach.

Oczywiście mówię o blogu wordpress. Możesz go zainstalować całkowicie za darmo. Na początku nie wykupujesz żadnej domeny jeżeli nie chcesz. Masz mnóstwo funkcji i bajerów.

Praktycznie widzę same plusy takiego rozwiązania:


promujesz siebie, swojego bloga a nie cudzy serwis
masz bardzo dużo możliwości rozwinięcia bloga
jak już go rozwiniesz możesz cały blog przenieść na własny serwer pod własną domeną
zakładasz takiego bloga za darmo


Jak założyć takiego darmowego bloga pokazuję na wideo krok po kroku na szkoleniu blog biznesowy Na pewno takie rozwiązanie jest dużo dużo lepsze bo nie związuje Ci rąk, cały czas promujesz siebie i swojego bloga bez żadnych reklam, aby potem zrobić jeszcze lepszego i jeszcze bardziej dochodowego bloga.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena