Dla większości osób nazwa Hostel, Wotel czy Botel nic nie mówią. Zapewne gdzieś po drodze widzieliśmy szyldy reklamowe jednak nie zastanawialiśmy się nad tym, w czym może tkwić różnica pomiędzy tymi nazwami.

Data dodania: 2009-05-04

Wyświetleń: 3043

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dla większości osób nazwa Hostel, Wotel czy Botel nic nie mówią. Zapewne gdzieś po drodze widzieliśmy szyldy reklamowe jednak nie zastanawialiśmy się nad tym, w czym może tkwić różnica pomiędzy tymi nazwami.Aby jednoznacznie wyjaśnić to zagadnienie najlepiej posłużyć się hotelem jako bazą wyjściową dla tego tematu.
Hotel zgodnie z ogólną wiedzą to oczywiście obiekt świadczący odpłatnie usługi noclegowe, który musi dysponować do wynajmu co namniej dziesięcioma pokojami w większości jedno lub dwupokojowymi. Powinien oprócz tego oferować dodatkowe usługi związane z pobytem gości.
Odmianą hotelu tyle, że na wodzie jest Botel, który może być zlokalizowany na statku rzecznym lub barce. Botele mogą być zaadoptowane do celów hotelarskich lub specjalnie skontruowane z myślą o tym. Oczywiście główną zaletą boteli jest ich niezwykłe położenie oraz atmosfera.
Hostel różni się od hotelu głównie ilością miejsc w pokojach, łóżkami piętrowymi i współdzieleniem części wyposażenia oraz pomieszczeń dla gości np. wspólna łazienka czy też kuchnia. Bardzo charakterystycznym dla hosteli jest wynajem łóżka, a nie pokoju jak to ma miejsce w hotelach. Na koniec pozostał nam Wotel. Lokalizacja Woteli z reguły ma miejsce przy uczęszczanych drogach komunikacyjnym. Wotele standardem są bardzo zbliżone do moteli jednak ze względów prawno-formalnych nie mogą stosować tej nazwy.
Mam nadzieję, że tą krótka charakterystyką rzuciłem więcej światła na ten temat i w przyszłości wybór miejsca na nocleg będzie o wiele łatwiejszy.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena