Artykuły

Rodzaje treści
Okres
Kto rządzi Polską?

Kto rządzi Polską?

Zamknięcie procedury z art. 7 wobec Polski. Kto rządzi Polską?

Ostatnie wydarzenia w polskiej polityce rzucają kolejny raz niepokojące światło na mechanizmy działania obecnej władzy. Zamknięcie przez Komisję Europejską (KE) procedury dotyczącej przestrzegania praworządności przez Polskę z artykułu 7 to tylko wierzchołek góry lodowej. 

Teatr polityczny przed euro wyborami

Teatr polityczny przed euro wyborami

Teatr polityczny przed euro wyborami w wykonaniu rządu premiera Tuska to nic innego jak spektakl pełen odwracających uwagę chwytów i emocjonalnych manipulacji. Zamiast zajmować się istotnymi kwestiami, które bezpośrednio dotyczą obywateli, jak choćby obniżeniem kwoty wolnego podatku do 60 tys., rząd premiera Tuska skupia się na próbach odwrócenia uwagi wyborców od rzeczywistych problemów kraju.

Radosław Sikorski - igranie z ogniem w polityce zagranicznej  i szkodzenie interesom Polski

Radosław Sikorski - igranie z ogniem w polityce zagranicznej i szkodzenie interesom Polski

W polityce międzynarodowej, szczególnie w czasach napięć i konfliktów, rola ministra Spraw Zagranicznych jest niezwykle istotna. To od niego zależy kształtowanie relacji z innymi państwami, utrzymanie bezpieczeństwa i interesów własnego kraju. Niestety, w przypadku ministra Sikorskiego, obserwujemy niepokojące tendencje, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla Polski.

Top 5 polskich trenerów ostatnich lat

Top 5 polskich trenerów ostatnich lat

Był jednym z najlepszych trenerów, jak nie najlepszym drugiej połowy lat 90 i ciągle na topie do czasu objęcia reprezentacji w październiku 2009 roku. Kariery piłkarskiej wielkiej nie zrobił, ale jako szkoleniowiec miał ciekawy warsztat trenerski tworząc model trenera jakiego nikt wcześniej przed Nim w naszej lidze nie posiadał.