Jednak przed podjęciem tak ważnej decyzji musimy się porządnie zastanowić. Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest to, czy stać nas na takie ryzyko. Każdy biznes potrzebuje czasu i cierpliwości a czasem sporych inwestycji zanim rozwinie skrzydła. Nasze gospodarstwo domowe musi mieć dodatkowe źródło dochodu, żeby przetrwać okres przejściowy zanim nasza firma zacznie przynosić dochody.
Kolejną aspektem nad którym musisz pomyśleć jest ryzyko takiego posunięcia. Nigdy nie ma się pewności czy dane przedsięwzięcie wypali. Zakładanie firmy to sporo wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Musimy się do takiego kroku gruntownie przygotować, znać przepisy i realia rynku ale najważniejsze jest oddanie temu co robimy. Nie ma nic gorszego niż znudzenie lub zniechęcenie nowym projektem. Żadne trudności nas nie pokonają, jeśli będziemy oddani naszej pracy całym sercem.
Jeżeli już podejmiesz decyzję o odejściu z pracy, dołóż wszelkich starań aby odbyło się to w kulturalny i jak najbardziej odpowiedni sposób dla obecnego pracodawcy. Poinformuj go o swoich zamiarach co najmniej dwa tygodnie przed planowanym odejściem aby dać mu czas na znalezienie nowego pracownika. Trzaskanie drzwiami i pożegnalna pyskówka to nie najlepsze pomysły. Po pierwsze wyrobisz sobie złą opinię, po drugie w razie kłopotów możesz być zmuszony wrócić do starego miejsca pracy. Nie pal za sobą mostów.
Nie podejmuj tej ważnej decyzji za szybko. Kiedy nadejdzie czas na rzucenie pracy, wszystkie sprawy związane z firmą powinny być dopięte na ostatni guzik. Nie schodź z raz objętej drogi, nie patrz wstecz, skup się na przyszłości, pozbądź się strachu - oto klucz do sukcesu każdej nowej firmy.
Więcej pożytecznej wiedzy znajdziesz w e-booku "Sukces a Praca". Tylko do 9 marca 2009 roku, można ten bestseller ściągnąć na dysk, przeczytać i dopiero później zdecydować czy w ogóle, a jeśli tak to ile, warto za niego zapłacić.
Proszę o nie podmienianie moich linków partnerskich.