Jak krok po kroku założyć szkołę językową?

Data dodania: 2009-02-03

Wyświetleń: 8649

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeszcze kilka lat temu dzieci wstydziły się, jeśli musiały zapisywać się na korepetycje lub kursy w szkołach językowych. Nie chciały być postrzegane jako mniej zdolni uczniowie tylko dlatego, że douczają się m.in. języków obcych po lekcjach. Teraz jednak ta forma nauki stała się modna i coraz więcej dzieci w różnym wieku uczestniczy w kursach językowych dobrze się przy tym bawiąc.

Ze względu na powyższe, szkoły językowe cieszą się dużym zainteresowaniem, ale jak wśród tak ogromnej konkurencji wypromować nową szkołę i zachęcić do zapisywania się do niej? Nie jest to z pewnością łatwe zadanie.

Przy zakładaniu szkoły językowej należy dokonać analizy konkurencji na lokalnym rynku. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie zaproponować ceny, aby oferta była atrakcyjna i konkurencyjna. Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiedni lokal i tu ogromne znaczenie ma jego lokalizacja, jak również możliwości dojazdu autobusem.

Następnie czeka Cię etap zatrudnienia kadry nauczycielskiej, więc najlepiej zacznij swoje poszukiwania i dodawanie ofert w serwisach zawierających oferty pracy. Dobry lektor potrafiący dobrze przekazać swoją wiedzę to już połowa sukcesu. W przypadku złego wyboru, nawet atrakcyjne ceny nie sprawią, że zainteresowanie nową szkołą wzrośnie, gdyż zła opinia szybko się rozchodzi. Szukając nauczycieli najlepszym wyjściem byłoby zatrudnienie zarówno nauczycieli polskich, jak i native speakerów.

Opracowanie programu nauczania najlepiej zostaw specjalistom i kup licencję na istniejące już programy. Oczywiście możesz ułożyć swój program, ale na początku lepiej opierać się na sprawdzonych metodach. Grupy powinny składać się z uczniów na podobnym poziomie i najlepiej w podobnym przedziale wiekowym, gdyż sposób przekazywania wiedzy osobom dorosłym i dzieciom znacznie się różni.

Kiedy już szkoła będzie gotowa do przyjęcia uczniów, zadbaj o jej promocję. Najlepiej jest reklamować się poprzez różne źródła takie jak telewizja, telebimy, a także Internet. To właśnie od niego najlepiej jest zacząć, ponieważ promocja strony szkoły w wyszukiwarkach da Ci najszybsze efekty.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena