Skoro czytasz ten artykuł oznacza to, ze interesuje Cie temat, o którym będzie mowa w tym artykule. Pewnie chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób lepiej komunikować się z innymi – bez żadnych barier i oporów. W tym artykule poznasz pewna sprawdzona metodę, po zastosowaniu której szybko zaczniesz dostrzegać różnice w Twoim sposobie komunikowania się z innymi.

Data dodania: 2009-01-19

Wyświetleń: 2166

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiem, ze w życiu napotykasz rożne sytuacje. Czasem masz tak, ze z łatwością komunikujesz się ze swoimi najbliższymi znajomymi. Bez trudu potrafisz być zabawny i wspaniale bawisz się z innymi. Innym razem jednak masz wrażenie, ze nie potrafisz wydusić z siebie żadnego mądrego zdania i wyjdziesz na głupka, kiedy tylko się odezwiesz.

Wiedz, ze nie musi tak być. Komunikacja jest umiejętnością, której można się nauczyć. Wystarczy, ze zaczniesz stosować w swoim życiu kilka prostych zasad udanej komunikacji.

Przypomnij sobie teraz moment, w którym czułeś się naprawdę dobrze podczas rozmowy ze swoimi znajomymi. Przypomnij sobie, jak się wtedy czułeś - poczuj ta swobodę i radość z przebywania z bliskimi Ci ludźmi. Czy widzisz już ich uśmiechnięte twarze? Czy zauważyłeś, jak pozytywnie inni reagują na Ciebie, na Twoje słowa, na Twoje poczucie humoru?

Zauważ, ze w spontanicznej, luźnej rozmowie ze znajomymi nie zastanawiasz się w ogóle nad tym, czy nie powiesz czegoś głupiego! Właściwie nie ważne co powiesz, bo chodzi tak naprawdę o to, żeby się dobrze bawić! O to, żeby inni czuli się również swobodnie i również nie musieli zastanawiać się nad tym, co powiedzieć! Krotko mówiąc pozbywasz się wówczas czegoś, co nazywa się autocenzura – przestajesz koncentrować się na sobie, a skupiasz na innych i na dobrej atmosferze.

Czy zaczynasz jednak odczuwać stres np. na pierwszej randce? Wtedy, kiedy szczególnie zależy Ci na tym, żeby dobrze wypaść? A dlaczego nie miałbyś zachowywać się wówczas w ten sam sposób, jak podczas rozmowy z bliskimi znajomymi?

Kluczem do udanej komunikacji jest wyłączenie autocenzury – przestań koncentrować się na sobie, a zadbaj raczej o to, żeby druga osoba czuła się przy Tobie swobodnie! Jak sprawić, żeby druga osoba czuła się przy Tobie swobodnie? Sam zacznij czuć się i zachowywać swobodnie!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena