Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto tam już doszedł. ROBERT KIYOSAKI

Data dodania: 2008-05-22

Wyświetleń: 3201

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli już ustaliłeś swoje cele i wiesz, czego chcesz od życia, to kolejnym krokiem jest przejście do ich realizacji. Cele, których się nie realizuje pozostają jedynie marzeniami.

Przyznam szczerze, że nie znam łatwiejszego sposobu na osiągnięcie własnych celów od znalezienia sobie mentora –człowieka, który jest autorytetem w danej dziedzinie, kogoś, od kogo można się wiele nauczyć i naśladować jego działania.


Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto tam już doszedł.
ROBERT KIYOSAKI

Jest to najłatwiejszy sposób, ponieważ możemy uczyć się w ten sposób bezpośrednio od osoby, która osiągnęła właśnie to, co my zamierzamy osiągnąć – wystarczy naśladować tą osobę i robić dokładnie to samo, co ona robi – przeczytać te same książki, dowiedzieć się tego, co ona wie itd.


Oczywiście wiedza nie jest jedyną korzyścią, jaką daje mentor – mentor daje znacznie więcej – daje motywację, która pozwala przetrwać trudy i niepowodzenia. Znając mentora i wiedząc, że on również miał na początku niepowodzenia, można uzyskać dodatkowy zastrzyk energii – „skoro on również przechodził tę drogę, co ja i mimo to osiągnął sukces, oznacza to, że jestem na właściwej drodze!”

Przejdź dokładnie tą samą drogę, co Twój mentor, a na pewno osiągniesz sukces!


Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z tej książki:
http://www.mentis.pl/1783-jednominutowy-milioner?p=1936

Licencja: Creative Commons
0 Ocena