Słyszałeś o takim owadzie, jakim jest trzmiel? Przeprowadzono kiedyś w Stanach Zjednoczonych badania naukowe, które udowodniły, że powierzchnia skrzydeł trzmiela jest kilkakrotnie za mała, aby mógł on latać. W każdym razie jemu to nie przeszkadza i lata! :) Kiedy się o tym dowiedziałem, bardzo mn...

Data dodania: 2008-05-12

Wyświetleń: 8936

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słyszałeś o takim owadzie, jakim jest trzmiel? Przeprowadzono kiedyś w Stanach Zjednoczonych badania naukowe, które udowodniły, że powierzchnia skrzydeł trzmiela jest kilkakrotnie za mała, aby mógł on latać. W każdym razie jemu to nie przeszkadza i lata! :)

Kiedy się o tym dowiedziałem, bardzo mnie to rozśmieszyło. Zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać.

Okazuje się, że my w naszym życiu zbyt często słyszymy, że czegoś się nie da zrobić, że coś jest niemożliwe. A wygrywają Ci z nas, którzy nie wiedzą o tym.

„Wszyscy wiedzą że coś się nie da zrobić,
i wtedy pojawia się ten jeden który nie wie,
że się nie da i on właśnie to coś robi.”
ALBERT EINSTEIN

Ileż to wynalazków nigdy nie powstałoby, gdyby wierzyć „tym wszystkim, którzy wiedzą”?!

Są to przekonania – powstają one na podstawie naszych osobistych doświadczeń, wiedzy oraz tego, co powiedzieli nam kiedyś inni. Zastanów się teraz, które Twoje przekonania ograniczają Ciebie, sprawiają, że zaczynasz tracić wiarę w siebie i w swoje możliwości.

Może wszyscy wokół powtarzają Tobie, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić, że jeszcze nikt tego wcześniej nie zrobił, więc i Tobie się nie uda? A może miałeś po prostu pecha i dorastałeś w środowisku, w którym nie dość, że wszyscy tylko narzekają na swój los i nie starają się go zmienić, to jeszcze starają się wmówić również innym, że „takie jest życie”?

Nie ważne, skąd wzięły się w Tobie ograniczające przekonania – po prostu pozbądź się ich! Bądź jak trzmiel, który lata, bo nie wie, że nie powinien!
Licencja: Creative Commons