Cała prawda o przyjemności, bez której sukces nie istnieje. Kiedy ją ostatnio odczuwałeś?

Data dodania: 2009-06-11

Wyświetleń: 2099

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest przyjemność?

Przyjemność jest jednym z najwspanialszych fizycznych przejawów radości. Przyjemność odczuwasz dzięki pięciu zmysłom które jako człowiek posiadasz.

Kiedy angażujesz się spontanicznie w doznawanie czegoś, co wyzwala w Tobie nagromadzoną radość, stwarzasz w swoim umyśle miejsce dla przyjemności.

Kiedy w pełni korzystasz z pięciu zmysłów które posiadasz, Twoje ciało staje się najgłębszym źródłem odczuwania przyjemności a tym samym w pełni doświadczasz własnego życia.

Przyjemność możesz odczuwać widząc i obserwując zachód słońca. Możesz ją również odczuwać za pomocą węchu, rozkoszując się swoim ulubionym daniem. Czasami przejawia się ona w formie cudownych dźwięków muzyki, a czasami w postaci pieszczot ukochanej osoby.

Aby odczuwać przyjemność w pełni, powinieneś wyznaczyć jej miejsce i czas w swoim własnym życiu.

Powiedz:
Na ile przyjemności sobie pozwolisz?

Wiele ludzi na całym świecie wyznacza sobie w umyślę granicę dopuszczalnej radości. Są tak zajęci codziennym życiem, że traktują przyjemność jako luksus, na który nie mają czasu. Uprawianie miłości czy zabawa zajmują podrzędne miejsce w ich codziennym kołowrocie życia.

Pamiętaj, że jeśli odmówisz sobie przyjemności, nie będzie Ci się wiodło w życiu. Życie wypełnione pracą i pozbawione rozrywki czyni z człowieka nudziarza. Jeśli nie zrobisz sobie od czasu do czasu przerwy i nie pofolgujesz swoim zmysłom, Twoje życie stanie się bezbarwne.

Przyjemność jest jak olej bez którego nie da się upiec smacznego ciasta. To ona sprawia, że Twoje życie ma sens. Bez niej Twój umysł nie działa w sposób prawidłowy, a Ty wprowadzasz się w stan smutku i pogrążenia.

Na koniec odpowiedz sobie na pytanie:
co sprawia Ci przyjemność?

Oddawaj się temu często, bo to sprawi, że będzie Ci lekko na sercu, i zdziała cuda dla Twojej duszy.

PS. Czy już wiesz, że przyjemność jest nieodłącznym elementem podążania wprost do prawdziwego sukcesu?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena