Wybór to oczywiście kwestia indywidualna, ale że implanty stały się w pewnym sensie modne przyjrzyjmy się pokrótce plusom i minusom implantów i implantologii.

Data dodania: 2008-12-11

Wyświetleń: 4122

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Implanty w stomatologii nie są żadnym novum, implantologia rozwinęła się na tyle, że tytanowe wszczepy są stosowane już od kilkudziesięciu lat i cieszą się coraz większym powodzeniem.
Dlaczego?
Przede wszystkim dlatego, że są znacznie wygodniejsze od większości tradycyjnych rozwiązań protetycznych. Implanty spełniają funkcję korzeni zębów i umieszczane są w kościach szczęki, dzięki takiemu umocowaniu są bardzo solidną i stabilną podstawą dla protez. Przy znaczniejszych ubytkach nie ma konieczności wszczepiania implantów w ilości odpowiadającej liczbie naszych naturalnych zębów. Wystarczy wszczepienie kilku i umocowanie na nich mostka.

Po wygojeniu się kości i dziąseł implanty i umocowane na nich protezy funkcjonują jak naturalne zęby, nie przeszkadzają w spożywaniu pokarmów, co więcej zapobiegają zanikowi dziąseł i kości szczęki.

Plusem implantologii stomatologicznej jest też niewątpliwie fakt, że implanty wszczepiane są w gabinetach stomatologicznych, takich jak gabinet implanty Warszawa, na dobrą sprawę wystarczy więc udać się do zaufanego stomatologa.

Jedynym minusem wszelkiego rodzaju wszczepów, również tych stomatologicznych, jest możliwość ich odrzucenia przez ludzki organizm. Implanty stomatologiczne wykonane są z tytanu, metalu bardzo przyjaznego i dobrze tolerowanego przez nasze ciała, nie oznacza to jednak, że w wyjątkowych przypadkach system odpornościowy pacjenta po prostu implantu nie zaakceptuje. Objawia się to określonymi dolegliwościami a fakt odrzucenia implantu stomatolog jest w stanie stwierdzić dosyć szybko.

Wszczepiać więc czy nie wszczepiać? Decyzja zawsze leży w gestii pacjenta, ale skoro implanty są wyjątkowo wygodne i gwarantują pewną stałość protez (w przypadku uszkodzenia protezy wymienia się tylko nadbudowę, implant pozostaje na miejscu) warto je mieć na uwadze jako jedno z lepszych rozwiązań protetycznych.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena