Cera trądzikowa to jeden z rodzajów cery problematycznej. Z rozszerzonymi porami, wypryskami, różnego rodzaju krostkami i zaskórnikami borykają się osoby w różnym wieku. Cera trądzikowa to oczywiście domena osób w okresie dojrzewania, natomiast z problemem tym mierzy się także część osób dorosłych.

Data dodania: 2021-08-18

Wyświetleń: 447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Cera trądzikowa – jak o nią zadbać?

Czym charakteryzuje się cera trądzikowa?

Cera trądzikowa to przede wszystkim taka, w której dochodzi do nadmiernego wydzielania sebum. Powodem są zaburzenia w gospodarce hormonalnej (związane m.in. z okresem dojrzewania, ale nie tylko), a także predyspozycje genetyczne czy nieodpowiednia dieta. Nadprodukcję sebum to nie tylko przetłuszczona i lepka skóra, ale i zwiększona ilość bakterii. W efekcie na skórze pojawia się szereg uciążliwych niedoskonałości – wyprysków, zaskórników, krostek. Do tego nadmiernie rozszerzają się pory. Permanentny stan zapalny skóry przyczynia się do jej niedoskonałego wyglądu.

Jakie błędy popełniamy?

Pielęgnacja cery trądzikowej w każdym wieku wymaga bardzo przemyślanych działań, odpowiednio dobranych kosmetyków. Potrzebne ci są produkty, które nie tylko hamują nadmierną produkcję sebum, ale i wyciszają stany zapalne oraz odżywiają walczącą cały czas z bakteriami skórę. Potrzebne są odpowiednie kosmetyki do demakijażu, a także odżywczy eliksir, który normalizuje wydzielanie sebum, przywraca skórze naturalne pH, koi ją, a jednocześnie zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia. Absolutnie należy zrezygnować natomiast z mechanicznych peelingów, które jeszcze bardziej podrażniają skórę. Wypróbuj kosmetyki Samarite https://samarite.eu/ .

Ukrywanie niedoskonałości pod makijażem jest zrozumiałe, natomiast nieodpowiednio dobrane kosmetyki tylko jeszcze bardziej podrażniają skórę. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie przed makijażem dermokosmetyków, czyli produktów o działaniu leczniczym i kosmetycznym.

Wiele osób z cerą trądzikową lekceważy niestety także ochronę przeciwsłoneczną, a ta w przypadku cery problematycznej jest ogromnie istotna. Oczywiście może się nam wydawać, że już po pierwszych dniach opalania poprawia się stan skóry. Niestety jednak po zniknięciu opalenizny trądzik wraca z jeszcze większą siłą. W słoneczne dni koniecznie trzeba więc używać kremów z filtrem. Warto to robić nie tylko w wakacje, ale naprawdę przez cały rok.

Cerę trądzikową można pielęgnować także od środka. Oczywiście suplementacja to jedno, natomiast warto zwrócić także uwagę na swoją dietę.  Dobrze jest zrezygnować z fast foodów i innej wysoko przetworzonej żywności, a także używek takich jak kawa czy alkohol. Koniecznie należy przestać palić papierosy.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Wybierając kosmetyki do cery trądzikowej, koniecznie należy zwrócić uwagę na składniki regulujące proces wydzielania sebum oraz te o działaniu przeciwbakteryjnym. Jednym z takich składników jest siarka ograniczająca powstawanie pryszczy. Pomóc mogą czarny bez, rumianek lub czystek, które nie tylko oczyszczają skórę, ale i łagodzą stany zapalne. W końcu cynku to bardzo ważny składnik, który głęboko oczyszcza skórę i jednocześnie odblokowuje pory.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena