Bardzo często, gdy w grę wchodzą sprawy prawne i bardziej skomplikowane przepisy, nie chcemy zajmować się tym osobiście. Znajdujemy osobę, która będzie naszym przedstawicielem, inaczej rzecz ujmując - pełnomocnikiem. To z reguły ktoś, komu ufamy i wiemy o jego kompetencjach tyle, że da sobie radę z zaistniałą sytuacją. 

Data dodania: 2021-02-23

Wyświetleń: 697

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak przekazać pełnomocnictwo za pośrednictwem notariusza

Dodatkowo, na pewno będzie w stanie poradzić sobie z problemami, a to wszystko w naszym imieniu. By jednak tego dokonać niezbędne jest udanie się do notariusza, u którego można prawnie przekazać pełnomocnictwo.

Jak przekazać akt pełnomocnictwa?

Sam akt przekazania jest bardzo prosty, gdyż wystarczy do niego dowód osobisty oraz dane osoby, której chcesz nadać pełnomocnictwo w swoich sprawach prawnych. W ten sposób zebrane informacje o obu osobach są umieszczone na właściwym dokumencie, który umożliwi sporządzenie odpowiedniego pisma przez notariusza. Powstała w ten sposób umowa upoważnia osobę legitymującą się nią do podejmowania pewnych decyzji i reprezentowania osoby w konkretnych sprawach prawnych. 

Kto może zostać pełnomocnikiem?

Pełnomocnictwo notarialne można przekazać każdej osobie pełnoletniej, która może dokonywać czynności prawnych, czyli w żadnym stopniu nie jest zawieszona. O czym warto wiedzieć, pełnomocnictwo to można odwołać oraz wygasa ono po określonym w umowie terminie, a także w chwili śmierci pełnomocnika bądź mocodawcy. To bardzo prosta metoda na to, by wyręczyć nas w postępowaniu poszczególnych spraw prawnych. Ułatwia to rozwiązywanie poszczególnych sporów w przypadku konsumentów, przedsiębiorców czy osób prywatnych. Często wykorzystuje się w przypadkach sprzedaży nieruchomości, bądź przy sprawach alimentacyjnych, gdzie występuje różnica wieku. Pełnomocnik posiada wtedy o wiele lepsze spojrzenie na całą sytuację i nie jest obarczony ładunkiem emocjonalnym związanym ze sprawa. 

Pełen profesjonalizm i rzetelność

Aby wszystko mogło zajść legalnie i być prawomocne niezbędne jest przekazanie pełnomocnictwa u notariusza. W tym celu warto wybrać również osobę obytą w niuansach prawa, gdyż może ona na tym etapie pomóc w dokładnym oraz precyzyjnym sporządzeniu aktu notarialnego, określić w których przypadkach jest ono aktywne, a także jakie przysługują prawa pełnomocnikowi. Jeśli szukasz osoby niezawodnej i całkowicie kompetentnej to koniecznie wybierz notariusz-wola.pl, kancelarię prowadzoną przez Anetę Sitnicką-Urbaniak. To profesjonalna obsługa w zakresie wszystkich czynności notarialnych. Będziesz w pełni poinformowany, a skomplikowane przepisy oraz paragrafy przestaną być dla Ciebie czymś bardzo skomplikowanym. Wybierz najlepszą opcję w przypadku spraw prawnych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena