Żabka to sieć, która zrzesza w swoich szeregach aż 4 500 ajentów. To ogromny gracz na rynku, który jest bezkonkurencyjny w sektorze convenience store. Będąc w złotej erze swej ekspansji, marka zdecydowała się na stworzenie ciekawej promocji dla nowych ajentów.

Data dodania: 2020-12-31

Wyświetleń: 486

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Franczyza Żabka – prowadzenie swojego sklepu ze znaną marką!

Nowy ajent Żabka – ile można zarobić?

Dziś na tapet bierzemy sieć Żabka. Franczyza wyszła ostatnio z inicjatywą, która ma zachęcić do współpracy nowych ajentów. Można na start uzyskać 16 000 złotych netto miesięcznie przychodu gwarantowanego. Brzmi skomplikowanie, ale chodzi o pieniądze, które nawet przez rok będą zasilać nasz biznes franczyzowy. Wystarczy spełnić wymogi jakości sieci i kilka pomniejszych – np. wymóg co do ilości godzin otwarcia w danych dniach. Czy więc opłaca się prowadzić taki sklep? Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom – kosztom.

Żabka franczyza – koszt początkowy

By otworzyć lokal marki Żabka, trzeba na początku w niego nieco zainwestować. Pierwsza transza będzie obejmowała opłatę za produkty od lokalnych producentów, opłatę na pensje pracowników oraz kilka innych, niewielkich kosztów. Wynosi ona zazwyczaj 5 000 złotych. Może się różnić w zależności od lokalizacji.  Koszt wejścia we współpracę jest stosunkowo niski – wiele sieci franczyzowych wymaga, by płacić po kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy złotych.

Żabka franczyza – czy jest to praca dla każdego?

Czy opłaca się zostać ajentem sieci Żabka? Franczyza to nie tylko zarobki, ale szansa na rozwój. Szczególnie że w ajentów warto inwestować. Przeważnie są to osoby, które pragną rozwijać swoje zdolności sprzedażowe, starają się być lepszymi liderami i wyznaczać nowe trendy. Ale nie oszukujmy się – nie jest to praca dla każdego. Chociaż fakt – nie musisz mieć dyplomu ze znanej uczelni ani ukończonych kursów. Mogą pomóc, ale świat sprzedaży to zupełnie inny świat niż ten, który widzimy przez pryzmat edukacji. By być skutecznym sprzedawcą, trzeba myśleć jak przedsiębiorca. To duża odpowiedzialność. Prowadzenie swojego lokalu Żabka może być świetnym zajęciem, jeśli czujemy, że to nasze powołanie. Jeśli nie mamy takich przeczuć, to taki biznes nie jest dla nas. W życiu nie chodzi jedynie o wynagrodzenie – będąc w zawodzie, w którym nie czujemy, że się realizujemy, nie będziemy osiągać spektakularnych sukcesów. Marka będzie wolała postawić na osoby zafascynowane możliwością tworzenia własnego sklepu, wdrażania technik poprawy sprzedaży, budowania renomy marki. To słuszne posunięcie.

Żabka franczyza – koszt prowadzenia sklepu

Prowadzenie sklepu oczywiście wiąże się z różnego rodzaju kosztami. Niestety nie da się ich oszacować – nawet jeśli bardzo tego chcemy. Problem związany jest z tym, że każda placówka jest inna – nie istnieją dwie takie same Żabki. Pierwszym czynnikiem jest tu lokalizacja – stawki za lokalne opłaty różnią się nie tylko w zależności od miasta, ale nawet osiedla czy rozmiaru lokalu. Inną kwestią jest to, jak będziemy radzić sobie z zaopatrzeniem, sprzedawaniem towarów, zarządzaniem naszym zespołem. Firma dostarcza nam odpowiednich narzędzi, byśmy wiedzieli, jakie decyzje podejmować. Czy warto zostać ajentem sieci Żabka? Franczyza to biznes, który może przynieść spektakularne zyski i  obarczony jest mniejszym ryzykiem niż własne przedsiębiorstwo. Nie jest to branża dla każdego, a dla liderów i osób z głową na karku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena