Franczyza Żabka to przykład sieci, która cieszy się dużą popularnością na polskim rynku ze względu na możliwość osiągnięcia w niej wysokich przychodów. Zarobki franczyzy Żabka są naprawdę wysokie. Tym wyróżnia się na tle innych sieci.

Data dodania: 2021-12-30

Wyświetleń: 428

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zarobki franczyzy – jaki przychód można osiągnąć na polskim rynku?

Warto zwrócić uwagę na to, co jest przychodem we franczyzie Żabki i jak, statystycznie rzecz biorąc, kształtował się on w jej różnych sklepach zlokalizowanych na terytorium całego kraju. Równie istotne jest porównanie tych przychodów z kosztami. Pozwoli to na wyciągnięcie wniosków, ile można zarobić na Żabce.

Co jest przychodem w Żabce?

Przychodem z prowadzenia Żabki jest marża będąca różnicą między ceną zakupu towaru (skorygowaną o przyznane rabaty zakupowe) a ceną sprzedaży towaru klientowi. Ważny jest zatem wolumen sprzedaży towarów. To dlatego sklepy franczyzy Żabka są otwarte w dogodnych godzinach dnia, także rano i wieczorem. Można w nich zrobić zakupy również w niedziele i święta, gdy za ladą stanie ich właściciel lub jego rodzina.

Wysokość przychodów w Żabce

Ile można zarobić na Żabce? Przychody z prowadzenia tej franczyzy, w porównaniu z podobnymi sklepami widocznymi na polskim rynku, są wysokie. Widać to doskonale po badaniu wykonanym po I kwartale 2022 r. – 76% franczyzobiorców prowadzących Żabkę w różnych miejscowościach zadeklarowało w nim, że osiągało miesięczne przychody z działalności sięgające 20 tys. złotych i więcej. To znacznie więcej niż w analogicznym okresie wynosiło przeciętne wynagrodzenie w gospodarce. Zgodnie z danymi GUS było to 6235,22 zł brutto w skali jednego miesiąca. Jeśli chodzi o franczyzę Żabka, zarobki były zatem nawet kilkukrotnie wyższe.

Prowadzenie Żabki a koszty

Prowadzenie Żabki, jak każdego innego sklepu franczyzowego, wiąże się z określonymi kosztami. Ich porównanie pozwala na określenie opłacalności franczyzy. Do takich kosztów należą przede wszystkim wynagrodzenia zatrudnionych pracowników, ZUS, podatek VAT, media, prowizja za płatności realizowane kartą, opłata licencyjna oraz ewentualne straty towarowe. Na tle innych sklepów sieciowych Żabka wyróżnia się tym, że dużą część jej kosztów pokrywa franczyzodawca. Są to koszty najmu lokalu oraz rachunki za energię elektryczną. Dzięki temu zarobki franczyzy Żabki nie są trwonione przez bieżące koszty jej działalności. Z takim wsparciem biznesowym o wiele łatwiej prowadzi się działalność w dowolnej miejscowości i opłacalność franczyzy jest wysoka.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena