Pieczątka firmowa to szybka i bezproblemowa metoda autoryzowania kluczowych dokumentów firmowych. Zobacz, jakie cechy powinna mieć Twoja idealna pieczątka oraz w jakich okolicznościach możesz po nią sięgnąć.

Data dodania: 2020-07-28

Wyświetleń: 614

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W poszukiwaniu idealnej pieczątki firmowej

W pracy nad dokumentami, przy podpisywaniu faktur i umów, ale też podczas pakowania paczek dla klientów – w każdej z tych sytuacji przydaje się pieczątka zawierająca podstawowe informacje o firmie. Zobacz, kiedy jeszcze warto sięgnąć po ten biurowy gadżet i dlaczego jest tak praktycznym elementem firmowej codzienności.

Pieczątka lekarska – niezbędny element recepty

Praktyka lekarska wymaga posługiwania się pieczątką, na odbiciu której znajdują się określone elementy, takie jak tytuł zawodowy lub naukowy, imię i nazwisko lekarza, numer pozwolenia na wykonywanie zawodu oraz adres gabinetu. Prawo podobne wytyczne stosuje do lekarzy weterynarii, położnych, a często także do pielęgniarek zajmujących się pacjentami w ramach wizyt domowych. W ten sposób można szybko zautoryzować receptę, która następnie trafi do magistra farmacji w aptece. Pieczątka lekarska spełnia wymogi prawne, dopełniając niezbędnych procedur. Na korzyść tego rozwiązania przemawia też łatwe zamawianie pieczątek – bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie.

Pieczątka firmowa – szybka weryfikacja i autoryzacja biurowych dokumentów

W Twojej firmie dostęp do umów z kontrahentami, poufnych ustaleń biznesowych, ale też faktur i umów o dzieło ma z pewnością więcej osób niż Ty sam. Firmowa pieczątka z imieniem i nazwiskiem sprawi, że będziesz mógł łatwo sprawdzić, który z dokumentów podpisałeś osobiście. W ten sposób możesz lepiej kontrolować przepływ firmowej dokumentacji pomiędzy biurkami różnych osób – własnego, wspólnika, sekretarki, menadżera czy księgowej.

Pieczątka dla pracowników magazynowych – szybkie rozpoznanie paczki

Z roku na rok Polacy coraz chętniej kupują przez Internet. Nic więc dziwnego, że na obrzeżach największych aglomeracji powstają coraz to nowe centra logistyczne, dystrybucyjne, magazyny oraz hurtownie. Biznes oparty na handlu online potrafi generować ogromne przychody. Zatrudniając pakowaczy, chcesz mieć pewność, że w razie niezgodności zamówienia z zawartością paczki będziesz mógł szybko i bez większych komplikacji sprawdzić, który z pracowników był odpowiedzialny za jej zapakowanie. Dlatego też wyposaż każdą z osób oddelegowanych do tej pracy z pieczątkę z następującym wzorem odbicia „pakowacz nr X”. W ten sposób będziesz mógł po jednym spojrzeniu na paczkę wiedzieć, kto przygotował ją do wysyłki. To ważna kwestia w sytuacji konfliktu z klientem, reklamacji lub zaginięciem przesyłki.

Zobacz, dlaczego jeszcze warto sięgnąć po pieczątkę służbową

Jednym z częściej przywoływanych przez przedsiębiorców argumentów, które przemawiają za stosowaniem pieczątki służbowej, są jej niewielkie rozmiary oraz waga. Gadżet jest szalenie łatwy w użytkowaniu, dlatego po skończonej pracy w biurze możesz zabrać ją ze sobą do domu, aby wieczorem podpisać niezbędne dokumenty. Podobnie możesz zrobić, prowadząc własny gabinet medyczny, z którego często wyjeżdżasz na wizyty domowe do swoich pacjentów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena