Coraz powszechniejsza wiedza na temat schorzeń ortopedycznych sprawiła, że na rynku przybyło „uniwersalnych” wyrobów: od wkładek, przez ortezy, aż po gorsety! Nawet najprostsze z nich nie są jednak optymalnym rozwiązaniem i osoby, którym zależy na zdrowiu, nie powinny z nich korzystać.

Data dodania: 2020-06-10

Wyświetleń: 609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyroby ortopedyczne: najlepsze tylko na miarę

Bardziej podobni czy bardziej różni?

Za olbrzymim rynkiem uniwersalnych wyrobów ortopedycznych stoi nieprawdziwe przekonanie, że w związku z tym, że wszyscy są podobnie zbudowani, mogą używać identycznych ortez czy wkładek. Tak nie jest, bo w ortopedii gigantyczne znaczenie ma indywidualna budowa. Każda stopa jest inna, każdy kręgosłup ma nieco inaczej wykształcone krzywizny, u kolejnych pacjentów w innych miejscach pojawiają się rany przy stopie cukrzycowej. Po prostu nie ma możliwości, żeby jakiekolwiek uniwersalne wyroby ortopedyczne mogły tu pomóc.

Dokładność kluczem do sukcesu

Produkcja nawet pozornie nieskomplikowanych wyrobów ortopedycznych wymaga olbrzymiej precyzji. Tu w grę wchodzą często milimetry. Odpowiednie profilowanie wkładek do butów, zaprojektowanie ortez i gorsetów dostosowanych do kształtu ciała konkretnego pacjenta – tylko to pozwala na odpowiednie leczenie, które będzie skuteczne i bezpieczne. Trzeba bowiem podkreślić, że sklep ortopedyczny Warszawa sprzedaje produkty, które nie tylko mają leczyć, ale przede wszystkim mają zapobiegać dalszemu pogłębianiu stanów patologicznych.

Materiał też ma znaczenie

Jeden z celów masowej produkcji to obniżenie kosztów. A jeśli do tego dodać gorsze materiały, to okaże się, że można na uniwersalnych wyrobach medycznych zarobić jeszcze więcej. Producent najlepszego sprzętu nigdy sobie na coś takiego nie pozwoli. Wbrew pozorom jednak nie zawsze odpowiedzią na potrzeby pacjentów jest najnowocześniejsza technologia. Wciąż olbrzymią popularnością cieszą się na przykład ręcznie wykonywane buty z naturalnej skóry. Trudno o bardziej konserwatywne podejście, ale praktyka pokazuje, że właśnie w ten sposób można pacjentom najmocniej podnieść komfort codziennego funkcjonowania. Równocześnie stosuje się pewne nowoczesne materiały, ale tylko wtedy, kiedy faktycznie są one bardziej funkcjonalne, a nie ze względu na ich cenę.

Czy naprawdę będzie drogo?

Wiele osób wymienia choćby buty ortopedyczne zbyt późno, tłumacząc, że są zbyt drogie. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsze materiały mają pewną graniczną wytrzymałość i samo to, że cholewka trzyma się podeszwy to zdecydowanie za mało, żeby upierać się przy starych butach. Zgoda, za nowe trzeba będzie zapłacić sporo, ale należy pamiętać, że to nie jest zakup na sezon czy dwa. Niektóre buty ortopedyczne po wymianie wkładek można używać przez wiele lat, jeśli tylko ich kształt nadal jest optymalny. Wysokie ceny to więc mit: są wyższe niż przy wyrobach tańszych, ale płaci się za jakość, wytrzymałość, bezpieczeństwo i skuteczność, a te są warte każdych pieniędzy.

Podsumowanie

Sklepów z wyrobami ortopedycznymi jest ostatnio coraz więcej. Przy wyborze konkretnego warto jednak przyjrzeć się nie tylko cennikowi. Profesjonalizm i ugruntowania opinia w tej branży są zdecydowanie ważniejsze od atrakcyjnej ceny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena