Wiatrówki to sprzęt, na który nie potrzeba zezwolenia, dzięki temu każdy może ich używać. To sprawia, że strzelanie z wiatrówek okazuje się znakomitym pomysłem na aktywne, ciekawe spędzanie wolnego czasu.

Data dodania: 2020-03-02

Wyświetleń: 1300

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Strzelanie z wiatrówki jako interesująca forma spędzania wolnego czasu

Dlaczego coraz więcej osób interesuje się wiatrówkami, decyduje się na ich zakup i rozwijanie w sobie pasji strzeleckiej? Co sprawia, że ten rodzaj rekreacji jest niezwykle interesujący i może pochłonąć bez reszty?

 

Dlaczego strzelanie z wiatrówki jest warte polecenia?

Zakup wiatrówki nie wymaga dużych nakładów finansowych. Szczególnie jest to istotne dla osób początkujących. Zaczynając swoją przygodę ze strzelectwem, nie ma potrzeby inwestowania ogromnych kwot w nowy sprzęt. Wystarczy zakup przyzwoitego modelu wiatrówki, a z czasem, kiedy połknie się bakcyla, można zacząć inwestować w lepszy sprzęt, a także dodatkowy osprzęt.

 

Brak jakichkolwiek zezwoleń na posiadanie i użytkowanie wiatrówki. Nie trzeba również ograniczać się do profesjonalnie prowadzonych strzelnic, aby móc sobie postrzelać. Każdy może więc w wolnej chwili postrzelać sobie ze swojego sprzętu, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

 

Strzelanie z wiatrówki to znakomita forma relaksu. Wybierając się na łono przyrody, żeby postrzelać, trafia się tereny niezaludnione, zielone, gdzie jest cisza i spokój. Oprócz rozrywki związanej ze strzelaniem znakomicie można wypocząć, zapomnieć o codzienności, naładować akumulatory.

 

Strzelectwo uczy cierpliwości, dokładności. Pozwala wyrabiać w sobie umiejętności koncentracji, skupienia. Nie od razu Rzym zbudowano i jak w przypadku każdej innej aktywności, rekreacji, również strzelanie z wiatrówki wymaga stałego doskonalenia warsztatu. Kogo ten rodzaj aktywności pochłonie, na pewno znacznie polepszy swoje umiejętności w dziedzinie koncentracji, dokładności działania.

 

Korzystanie ze strzelnic, oprócz adrenaliny związanej ze strzelaniem, pozwala również poznać nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Spotkania w takim gronie, dają możliwości nawiązania nowych znajomości, które mogą przenieść się na inne sfery życia.

 

Doskonały czas do wspólnie spędzonego czasu z rodziną. Na strzelnicach i nie tylko, można spotkać np. ojców z synami, którzy razem cieszą się z możliwości strzelania. To jednak nie tylko wspólna aktywność, ale również niezwykle ważne budowanie więzi rodzinnych.

 

Bezpieczne użytkowanie wiatrówki

To, że strzelanie z wiatrówki jest ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, nie ulega wątpliwości. Trzeba jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w trakcie tej formy rekreacji, jak również o przepisach prawa.

 

Polskie prawo dopuszcza do użytkowania bez zezwolenia wiatrówki, których energia jest poniżej 17J. Wszystko co powyżej tej wartości będzie wymagało zdobycia odpowiednich pozwoleń. Przepisy prawa to jedno, a drugie to oczywiście zdrowy rozsądek, którego nie może zabraknąć podczas strzelania z wiatrówki. Najważniejsze zasady bezpieczeństwa odnoszą się do:

  • strzelając na swoim terenie, np. w ogrodzie, nie można dopuścić do sytuacji, że wystrzelony śrut opuści teren działki. Warto więc przygotować ścianę, której śrut nie przebije,

  • używając wiatrówki na terenach ogólnodostępnych, trzeba mieć 100% pewności, że w pobliżu nie znajdują się ludzi oraz zwierzęta,

  • właściciel wiatrówki odpowiada za swój sprzęt. Dlatego lepiej nie przekazywać jej nikomu. Ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie sprzętu, tak aby nie doszło do przypadkowego wystrzału. W domu dobrze jest schować wiatrówkę, tak, aby nikt z domowników nie mógł sobie jej „pożyczyć”,

  • nie wolno wymachiwać wiatrówką, czy też dla żartu celować do kogoś,

  • po każdej zakończonej sesji strzeleckiej należy starannie wysprzątać teren.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena