Wybór właściwego przedmiotu, w formie mniej lub znacznie bardziej praktycznego upominku, niemalże od zawsze oznaczał pewne obawy i nieporozumienia wynikające z nieumiejętnie dobranego podarunku.

Data dodania: 2014-02-24

Wyświetleń: 1139

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

O ile w przypadku pań sytuacja wydaje się być nieco korzystniejsza i poparta dużo większymi możliwościami o tyle w przypadku panów wiąże się ona z długimi poszukiwaniami oryginalnego przedmiotu. Przedmiotu będącego w stanie zadowolić praktycznie każdego prawdziwego mężczyznę. Jedną z trafnych i niesamowicie cennych podpowiedzi, które będą w stanie umożliwić wybór właściwego prezentu jest bez wątpienia prawdziwa natura chyba każdego mężczyzny. Każdy z panów jak przystało na typowego „samca” lubuje się w różnego rodzaju polowaniach a co za tym idzie w posiadaniu i korzystaniu z przedmiotów ułatwiających tego rodzaju działania. Oczywiście współczesne czasy w bardzo dużym stopniu ograniczają miejsce i możliwość powyższych działań i w pewnych bardzo charakterystycznych przypadkach wymagane jest posiadanie stosownego zezwolenia określającego użycie broni. Jednym z nich jest z całą pewnością myślistwo, gdzie wymagane jest odbycie praktyki i zdanie późniejszych egzaminów.

Nie dotyczy to naturalnie zwykłej wiatrówki, w której energia kinetyczna wystrzelonego pocisku jest mniejsza niż 17 dżuli. Zgodnie z prawnym zapisem obowiązującym w naszym kraju na chwilę obecną, istnieje możliwość dokonania zakupu i posiadania wiatrówki bez potrzeb posiadania zezwolenia i rejestracji broni. Chcąc dokonać zakupu tego rodzaju broni musimy być osobą pełnoletnią.

Ważne

W celu dopełnienia formalności pozwalających na uniknięcie późniejszych perturbacji prawnych, zadbajmy o otrzymanie faktury będącej dowodem zakupu i potwierdzeniem, iż zakupiona przez nas wiatrówka posiada energię <17 J.

Pamiętajmy

Wiatrówka wiatrówce nie równa i stąd też w przypadku, kiedy wiatrówka posiada energię pocisku przekraczającą wartość 17 dżuli jest już ona zaliczana do broni pneumatycznej. Jakkolwiek broń tego rodzaju jest dostępna również bez zezwolenia to nie mniej jednak nie można jej zakupić przez internet a jedynie w wybranym salonie firmowym. Zakup tego rodzaju wiatrówki wymaga już jej rejestracji w okresie nie dłuższym niż 5 dni. W celu rejestracji niezbędne jest posiadanie zaświadczenia o niekaralności oraz badanie lekarskiego wykonanego przez uprawnionego lekarza.

Fakt posiadania wiatrówki nie będzie związany z ponoszeniem konsekwencji prawnych pod warunkiem, że jest ona używana zgodnie ze swoim przeznaczeniem i nasze działania nie są prowadzone w celach niedozwolonych i zakazanych prawnie. Dużo dokładniej na ten temat mówi ustawa z dnia 21 maja 1999 r. Pamiętajmy jednak, że nie zwalnia to nas z rozsądnego myślenia i postępowania.

Licencja: Creative Commons