Oszczędności wymuszają poszukiwania najlepszych rozwiązań z różnych dziedzin życia. Szczególnie ogromną wagę przykłada się do kontrolowania wydatków domowych, w tym tych związanych z ogrzewaniem. Dlatego coraz chętniej wybiera się promienniki i panele na podczerwień. Również kominki elektryczne okazują się ciekawą alternatywą.

Data dodania: 2020-05-13

Wyświetleń: 508

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co sprawia, że promienniki, panele na podczerwień zyskują na popularności? Jak działa ogrzewanie z wykorzystaniem właśnie takich rozwiązań? Dlaczego też coraz więcej osób jako dodatkowe źródło ciepła traktuje kominki elektryczne? Czy te urządzenia mają wystarczającą moc, by dogrzać pomieszczenie, w którym się znajdują?
Czym są promienniki i panele na podczerwień?

Promienniki, panele na podczerwień to zdecydowanie ciekawe rozwiązanie, kiedy szuka się czegoś nowoczesnego do ogrzewania wnętrz. Mowa przede wszystkim o ekologicznej, ale i wygodnej metodzie podgrzewania domów. Istotna jest również oszczędność, gdyż dzięki stosowaniu panelowych promienników podczerwieni, można oczekiwać nawet 70% niższych rachunków, niż przy ogrzewaniu konwencjonalnym.

Urządzenia działają w prosty sposób. Całość składa się z takich części jak podstawa, element grzejny, sterownik, ekran odbijający promieniowanie oraz hartowaną szybę i ramkę. Posiadany promiennik podczerwieni poprzez promieniowanie podczerwone wysyła ciepło. Dzięki temu ogrzewane są nie tylko ściany, ale również osoby przebywające w pomieszczeniu czy znajdujące się tam przedmioty.

Jakich korzyści można oczekiwać przy wykorzystaniu ogrzewania na podczerwień?

To jedna z najprostszych metod, które pozwalają oszczędzić sporo na rachunkach za ciepło. Nie ma również problemów z dokładnym regulowaniem systemu, za pomocą którego można ustawiać temperaturę w sposób zdalny. Jak się okazuje, panele, promienniki na podczerwień pozwalają bardzo szybko ogrzewać pomieszczenia. Nawet przy dużym wychłodzeniu, system potrzebuje około pół godziny, żeby temperatura osiągnęła zadowalający poziom. Dodatkowo niezależnie od wyboru urządzenia, można mieć pewność, że będzie działać przez długie lata. To wyjątkowo trwałe konstrukcje.

Kominek elektryczny, jako dodatkowe źródło ciepła

Jak się okazuje, kominek elektryczny to nie tylko i wyłącznie element dekoracyjny, pozwalający zastąpić ten tradycyjny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kominki elektryczne znakomicie sprawdzają się jako dodatkowe źródło ogrzewanie, szczególnie w mieszkaniach, mniejszych pomieszczeniach. Jak to możliwe? We wnętrzu kominków elektrycznych montowane są zwoje metalowe. Gdy urządzenie zostanie podłączone do prądu, zaczynają się one automatycznie nagrzewać, a za pomocą wentylatora, gorące powietrze jest wypychane na zewnątrz kominka. Tym sposobem, użytkując kominek elektryczny w mniejszym pomieszczeniu, można uzyskać dodatkowe źródło grzewcze. Szczególnie docenia się takie rozwiązanie zimą, gdy za oknem temperatury spadają poniżej zera.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena