Ogrzewanie elektryczne, chociaż dosyć kosztowne (ceny prądu są niestety wciąż wysokie i nie zanosi się na zmianę), cieszy się rosnącą popularnością. Doceniane jest bowiem za uniwersalność i komfort użytkowania. Istnieje kilka sposobów ogrzewania na prąd, na przykład maty grzewcze, piece akumulacyjne oraz promienniki ciepła.

Data dodania: 2017-06-05

Wyświetleń: 861

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gdzie można zastosować promiennik ciepła?

W niniejszym artykule przedstawimy możliwości wykorzystania promienników na podczerwień.

Promienniki ciepła działają podobnie jak słońce – emitują promieniowanie podczerwone, które w pierwszej kolejności ogrzewa nie powietrze, lecz obiekty. Dzięki temu odczuwamy ciepło nawet wtedy, gdy temperatura powietrza nie jest zbyt wysoka. Jest to niewątpliwie jedną z największych zalet promienników.

Ponadto promienniki działają natychmiast – w kilka sekund po włączeniu zasilania można korzystać z pełni ich mocy. Nie trzeba czekać na nagrzanie wody jak w tradycyjnej instalacji grzewczej.

Co ważne, promiennik podczerwieni można ustawić w dowolnym miejscu, jedynym ograniczeniem jest długość przewodu. Dzięki temu promiennik można wykorzystać w tym miejscu, gdzie akurat potrzebne jest źródło ciepła. Warto też zaznaczyć, że nawet po instalacji promiennik można ukierunkowywać, to znaczy tak nim manewrować, by strumień ciepła płynął w pożądaną stronę.

Z tych wszystkich powodów miejsc, gdzie można zamontować promienniki na podczerwień, jest naprawdę sporo i to także decyduje o rosnącym zainteresowaniu tym produktem. Przede wszystkim promienniki mogą działać w domu czy mieszkaniu, zastępując konwencjonalne ogrzewanie na węgiel lub gaz. Innym miejscem, gdzie promienniki idealnie się sprawdzają, są lokale gastronomiczne, szczególnie te z ogródkiem. Kiedy latem zdarzy się chłodny wieczór, wystarczy uruchomić promiennik, dzięki czemu goście będą woleli zostać tam, gdzie przyjemnie i ciepło. Podobnie jest w przypadku namiotów podczas imprez plenerowych (także wesel). Kolejne miejsce wręcz stworzone do ogrzewania promiennikami, są hale i magazyny. Są to obiekty, gdzie niekoniecznie trzeba utrzymywać wysoką temperaturę w całej kubaturze, trzeba natomiast zapewnić komfort pracy pracownikom. Nic prostszego – wystarczy w danej strefie uruchomić promiennik.

Promienniki są też niezastąpione do ogrzewania tarasów i balkonów, gdzie dodatkowo przydaje się ich delikatne światło. Są też często stosowane w biurach i lokalach usługowych, zwłaszcza tych o małym metrażu.

Jak zatem widać, ogrzewanie promiennikowe jest naprawdę uniwersalne, co z pewnością w dużym stopniu rekompensuje wysokie koszty związane z jego eksploatacją.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena