Polskie domy ogrzewane są na naprawdę różne sposoby, jednak zawsze można wybrać te bardziej nowoczesne, szczególnie jeżeli jest się dopiero na etapie budowy własnego domu lub się go modernizuje. Polacy zwracają się coraz chętniej ku rozwiązaniom bardziej ekologicznym, ale też już po prostu bardziej bezpiecznym. 

Data dodania: 2019-03-25

Wyświetleń: 1140

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ogrzewanie elektryczne w domu czyli panele grzewcze na podczerwień

Chcę likwidować w swoich domach na przykład gaz ziemny, wybierając ogrzewanie elektryczne. Nowoczesne ogrzewanie na podczerwień to jedna z możliwości wyboru.

Polskie domy ogrzewane są na naprawdę różne sposoby, jednak zawsze można wybrać te bardziej nowoczesne, szczególnie jeżeli jest się dopiero na etapie budowy własnego domu lub się go modernizuje. Polacy zwracają się coraz chętniej ku rozwiązaniom bardziej ekologicznym, ale też już po prostu bardziej bezpiecznym. Chcę likwidować w swoich domach na przykład gaz ziemny, wybierając ogrzewanie elektryczne. Nowoczesne ogrzewanie na podczerwień to jedna z możliwości wyboru.

Panele grzewcze na podczerwień

O nowych technologiach związanych z ogrzewaniem domu mówi się coraz więcej. Zwyczajnie rośnie świadomość ekologiczna Polaków i chcą oni wybierać opcje jak najbardziej czyste i zdrowe. Ogrzewanie domu może być jednocześnie stosunkowo tanie i wydajne - wystarczy zdecydować się na nowoczesne panele grzewcze na podczerwień, które montuje się, na przykład na suficie lub ścianach domu. Funkcjonują one w ten sposób, że emitują fale, które w pewien sposób podobne są do fal słonecznych, tylko pozbawione są negatywnego promieniowania. Panele te emitują ciepło wtedy, gdy są włączone do prądu, jednak ze względu na możliwość zamontowania na nich termostatu, będą pracować optymalną liczbę godzin. Ich pozytywną stroną jest to, emitowane przez nie ciepło jest absorbowane przez różnego rodzaju elementy wyposażenia domu, ale też o prostu przez same ściany czy podłogi.

Montaż i pielęgnacja paneli na podczerwień

Po zakupie paneli na podczerwień warto skorzystać z firmy, która zainstaluje panele na podczerwień. Późniejsza pielęgnacja i czyszczenie paneli również nie sprawiają żadnych problemów. W razie zabrudzenia wystarczy je po prostu przecierać miękką szmatką nawilżoną za pomocą wody. Dodatkowo panele możemy zamienić w obraz grzewczy, który urozmaica wygląd naszego domu lub mieszkania. Ogrzewanie elektryczne jest idealnym rozwiązaniem na chłodniejsze dni.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena