Świeżo wyciśnięty sok to nie tylko pełny smak, ale również multum zdrowia. Dlatego też dobrze jest korzystać z odpowiedniej wyciskarki do soków. Jak jednak będąc kompletnym laikiem, wybrać dla siebie i swojej rodziny odpowiednie urządzenie, które pozwoli robić przepyszne soki?

Data dodania: 2020-03-20

Wyświetleń: 536

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Na wyciskarki do soków można patrzeć pod różnym kątem. Na samym początku, w trakcie wybierania odpowiedniego urządzenia, należy mieć na uwadze, czy urządzenie jest pionowe, czy poziome. Czym się różnią od siebie?

 

Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe to urządzenia, które są wyjątkowo proste konstrukcyjnie i technologicznie. Praca z urządzeniem nie wymaga większego wysiłku, wrzuca się owoce, warzywa i przygotowuje sok. Naturalnie należy pamiętać o tym, że wyciskarki wolnoobrotowe na pewno nie mają zbyt wielu funkcji.

Wyciskarki wolnoobrotowe poziome, czyli sprzęt, którego ogromną zaletą jest to, że można za jego pomocą miażdżyć twarde produkty, co pozwala tworzyć bardzo dużo różnych kompozycji smakowych. Zazwyczaj przygotowanie soku w tego typu urządzeniu trwa dłużej, niż gdy mamy do czynienia z wyciskarką pionową. Za wyciskarkę poziomą również zapłaci się znacznie więcej niż w przypadku wyciskarki pionowej.

 

Najważniejsze parametry wyciskarek wolnoobrotowych

Przymierzając się do zakupu dobrej jakości wyciskarki wolnoobrotowej, należy zwracać uwagę na kilka parametrów. Na pewno znaczenie mają informacje dotyczące mocy, liczby obrotów, średnicy otworu. Moc urządzenia będzie miała wpływ na jakość pracy. Co prawda najsłabsze wyciskarki do soków poradzą sobie z najprostszymi zadaniami, to już praca np. z twardymi owocami, wymaga od sprzętu odpowiednio dużej mocy. Istotne przy wyborze sprzętu będzie również to, jaką posiada średnicę otworu. Mianowicie im większa średnica, tym większe produkty mogą zostać wrzucone do urządzenia, bez uprzedniej obróbki. Co do ilości obrotów na minutę, to im ich więcej, tym skuteczniejsze wyciskanie soku z owoców i warzyw.

 

Gdzie i jakie urządzenie warto kupić?

Chcąc mieć pewność, że wyciskarka wolnoobrotowa, niezależnie od posiadanych parametrów, będzie znakomicie się sprawdzała, to koniecznie trzeba poszukiwać urządzeń od renomowanych producentów. Tylko wtedy można mieć pewność, że zastosowana technologia i materiały do produkcji wyciskarki są najlepszej jakości. To również pewność, że wyciskarka do soków posłuży latami. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z różnego rodzaju rankingów i portali internetowych, na których można znaleźć dokładny opis konkretnych modeli, zapoznać się z praktyczną stroną użytkowania wyciskarek wolnoobrotowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena