Panele na podczerwień to jedno z ciekawszych źródeł ogrzewania, jakie możemy zastosować w naszym domu. Więcej o nim w dalszej części artykułu.

Data dodania: 2017-08-16

Wyświetleń: 582

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Panele na podczerwień - czyli ciekawy sposób na ogrzanie domu


Stosunkowo nowym sposobem na ogrzewanie domu lub biura są panele na podczerwień. Jest to obecnie jedno z najbardziej energooszczędnych rodzajów ogrzewania. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić na kosztach oraz cieszyć się przyjemnym ciepłem, emitowanym przez fale podczerwieni. Jednocześnie jest to również jedno z bardziej ekologicznych źródeł ogrzewania. Jeżeli więc komuś zależy na środowisku, w którym żyjemy, panele na podczerwień będą dobrym wyborem.

Czym panele na podczerwień różnią się od tradycyjnych rozwiązań grzewczych?
W przypadku standardowych grzejników nagrzewane jest powietrze i to ono powoduje, że odczuwamy ciepło. Wiąże się to jednak z dość dużymi stratami energii, ponieważ żeby odczuć działanie ogrzewania, musi zostać ogrzana duża ilość powietrza również w pustych przestrzeniach np. nad naszymi głowami. Panele na podczerwień działają jednak nieco inaczej. Ogrzewają one obiekty znajdujące się w pomieszczeniu, a następnie to one oddają ciepło, które odczuwamy. Dzięki temu pomieszczenia nagrzewają się szybciej, a wyższa temperatura utrzymuje się dłużej.

Nie tylko funkcjonalność
Nowoczesne panele na podczerwień to nie tylko ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania grzewcze, ale również doskonała ozdoba do naszego domu czy mieszkania. Są to urządzenia bardzo futurystyczne, które doskonale sprawdzą się w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach, jakie coraz częściej spotykamy. Panele, które są dostępne na rynku, możemy spotkać w kilku różnych wariantach kolorystycznych, dzięki temu każdy bez trudu będzie mógł dobrać je do swojego wnętrza.

O czym jeszcze pamiętać?
Jak w przypadku każdego rodzaju ogrzewania tak i w przypadku paneli na podczerwień musimy zadbać o odpowiednie ocieplenie budynku. Właściwa izolacja termiczna, nie tylko pozwoli obniżyć koszty ogrzewania, ale będzie również gwarancją ciepła nawet w najmroźniejsze zimowe dni. Czym ocieplić dom? To już kwestia indywidualna i zależy od domu, jaki posiadamy. Obecnie jednak jednymi z najpopularniejszych rodzajów ocieplenia domu jest wełna mineralna, natrysk z pianki poliuretanowej oraz płyty styropianowe.

Licencja: Copyright - zastrzeżona