W dzisiejszych czasach mało kto ma czas na gotowanie, alternatywą jest wizyta w restauracji, ale to również zajmuje trochę czasu i nie zawsze jest możliwe. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jakie pozostaje to zamówienie jedzenia z dostawą. W jaki sposób najczęściej zamawiamy jedzenie i jakie mamy w tym zakresie możliwości?

Data dodania: 2019-12-31

Wyświetleń: 681

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zamawianie jedzenia online

Do niedawna podstawową formą zamawiania jedzenia z dostawą był wariant telefoniczny. W takim przypadku bazujemy na ulotce z restauracji będącej pewnego rodzaju kartą dań. Wybieramy poszczególne pozycje z menu i telefonujemy do restauracji chcąc złożyć zamówienie. I tu zaczynają się problemy. Po pierwsze często okazuje się, że w słuchawce zamiast miłego głosu kelnerki słyszymy sygnał zajętości ..albo - co jest chyba nawet bardziej irytujące - niekończący się sygnał oczekiwania. Jest dostrzegalna pewna tendencja, restauracje w godzinach kiedy akurat jesteśmy głodni nie odbierają telefonów. Czyżby właściciele nie chcieli zarobić, a może dziwnym zbiegiem okoliczności inni głodni mieszkańcy naszej miejscowości też wpadli na podobny pomysł zamówienia czegoś do zjedzenia przez telefon i restauracja jest zakorkowana, a obsługa nie odbiera telefonu bo i tak nie jest w stanie przyjąć zamówienia? Trudno powiedzieć, ale raczej jest to ten drugi wariant. A co jeśli nawet uda nam się dodzwonić? Nierzadko okazuje się, że akurat nie ma tego dania na które mamy ochotę albo cena za zamówienie jest wyższa niż myśleliśmy, bo kto by to wszystko w pamięci sumował, a poszczególne pozycje wydawały się niedrogie. Na szczęście w XXI wieku mamy już znacznie bardziej zaawansowane możliwości niż zamawianie jedzenia przez telefon.

Zamawianie jedzenia online

Składanie zamówień online w restauracji to znacznie bardziej komfortowa forma zamawiania, w ramach której, większość problemów na jakie natrafiamy w opcji telefonicznej zostaje rozwiązana poprzez system zamawiania. Nie ma możliwości aby restauracja była poza zasięgiem albo nie odebrała połączenia. Problem dostępności niektórych pozycji w menu, najczęściej tych które byśmy chcieli zamówić, również znika gdyż restauracja może w panelu zarządzania kartą dań takie danie zawiesić. System zamawiania jedzenia online również rozwiązuje problem podsumowania zamówienia. Od razu wiadomo ile wynosi kwota do zapłaty, wszystko jest przejrzysty sposób rozpisane. W podsumowaniu wiadomo co i za ile, a jak jest dobry system zamawiania i sprytna restauracja to jeszcze rabaty naliczy zachęcając w ten sposób do kolejnych zamówień.

Wdrożenie systemu zamawiania jedzenia w restauracji z dostawą i na wynos nie jest już dziś problemem, na rynku jest kilka firm oferujących tego typu rozwiązania. Warto jednak zwrócić uwagę na dostepność panelu zarządzania, dodatkową opcję publikacji menu restauracji na portalu zamawiania jedzenia online oraz prowicje i opłaty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena