Potrzebna ci nowa pieczątka? Nie wiesz gdzie udać się po nową pieczątkę i jak są wyrabiane? W poniższym artykule przedstawiamy cały proces tworzenia nowych pieczątek. Cały proces trwa maksymalnie dwa dni, ale czy to opłacalne przedsięwzięcie? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Img

Jak wyrabiane są pieczątki?

Pieczątka to element każdej firmy. W mniejszych przedsiębiorstwach pieczątka posłuży nawet kilka lat. Zaś w dużych firmach jak np., korporacje pieczątki zużywają się znacznie szybciej, bo w ciągu dnia podpisywanych jest nawet setki umów, na których widnieć musi firmowa pieczątka, Jeśli natomiast potrzebujemy pieczątki z samym imieniem i nazwiskiem można samemu spróbować wykonać taki stempel. Do tego celu potrzebna będzie maszyna błyskowa, która działa w oparciu o technologię Sun Stamper. Do wykonania pieczątki tą metodą potrzebujesz maszyny błyskowej, drukarki cyfrowej, komputera oraz specjalnej folii, gumki światłoczułej i oprawki pieczątki. Następnie należy wykonać projekt pieczątki – napis, który ma się na niej znaleźć. Napis ten należy wydrukować na drukarce cyfrowej na specjalnej folii. Zadrukowaną folię należy umieścić w maszynie błyskowej wraz z taśmą przeźroczystą i gumką światłoczułą. Po chwili możesz wyjąć z maszyny gotową gumkę wraz z cartidgem, który mocujesz w oprawce. I tak oto właśnie można przygotować samodzielnie małą pieczątkę.

Jak łatwo można zauważyć pieczątki można wyprodukować nawet w warunkach domowych. Jeśli w danej firmie zużywa się rocznie sporo pieczątek warto zainwestować w zakup maszyny do pieczątek. Jeśli natomiast zużywa się mało pieczątek to samodzielna produkcja pieczątek może okazać się nieopłacalna. Dlatego warto przemyśleć wszystkie za i przeciw samodzielnego wyrobu pieczątek. W niektórych przypadkach warto udać się do sklepu, gdzie wyrobem pieczątek zajmują się fachowcy.

Mam nadzieję, że ten artykuł rozwiał wasze wszelkie wątpliwości, oraz, że podejmiecie odpowiednią decyzję odnośnie wyboru pieczątki z sklepu lub tej, którą wykonacie samodzielnie.

Licencja: Creative Commons