Latarki to przedmioty, które służą nam od dziesiątków lat. Czy zauważyliście zmiany, jakie nastąpiły od kilku lat? Ataki świecą bardzo mocno i to jest zauważalne na pierwszy „rzut oka"

Data dodania: 2018-10-07

Wyświetleń: 554

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Latarki

Latarki są szeroko wykorzystywane w różnych zawodach. Sprzęt ten również stosowany też jest, na co dzień. Nie wiem, jak jest obecnie, ale wiele lat temu, gdy byłem mały moi koledzy i moje koleżanki bardzo często korzystali z laterek, aby czytać książki pod kołdrą. Dziś zapewne odeszło się od tego typu zabaw na rzecz wszechobecnych smart fonów.


latarka LED cree


Dlaczego LED?


Oświetlenie LED od kilkunastu lat coraz bardziej dominuje. Nie jest to niczym niezwykłym, budowane są diody na coraz to większą moc. Również technologia COB jest coraz szerzej rozwijana. Diody elektroluminescencyjne stosowane do oświetlania są bezkonkurencyjne. Jako przykład wystarczy porównać tradycyjne lampy żarowe, emitują one około 13 lumenów z jednego W, współczynnik ten dla oświetlenia LED wynosi od 70 do 150 lumenów z jednego W. Różnice są aż tak drastyczne, że aż chce się zapytać: „Dlaczego nie stosowaliśmy wcześniej takiego oświetlenia?".

lampa LED na głowę„Niech będzie jasność"


Latarki LED Cree emitują bardzo dużo światła, niektóre modele na przykład 10 W, zasilane są trzema bateriami AAA lub akumulatorem. Jeżeli ktoś chciałby wykorzystać taką latarkę jako oświetlenie roweru, należy uważać i tak ją ustawić, aby nie oślepiać innych kierowców.

 
Wszystko na głowie

Ciekawą odmianą latarek LED są tak zwane lampy LED na głowę (czołówki). Urządzenia takie znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy „wolnych rąk". Wszelkiego rodzaju kontakt z naturą, wspinaczki, naprawy pojazdów tam znajdują zastosowanie tego typu urządzenia.

Latarki i błogosławieństwo.

O tym, że latarka jest potrzebna, dowiadujemy się najczęściej, gdy jesteśmy sami w ciemnym i nieprzyjaznym miejscu. Tego typu urządzenie warto mieć przy sobie. Obecnie na rynku można znaleźć szereg latarek. Warto wybrać latarkę LED, świeca one jaśniej i dłużej, warto też wybrać latarkę z obudową z aluminium, po pierwsze latarka taka jest lżejsza i solidniejsza a po drugie zazwyczaj obudowa z aluminium służy jako radiator do odprowadzania nadmiaru ciepła.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena