Faktoring to jedna z najszybciej rozwijających się usług finansowych w Polsce. Tylko w ubiegłym roku z usług faktorów skorzystało blisko 9 tysięcy polskich firm. W tej grupie znalazły się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak również jednoosobowe działalności gospodarcze. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą.

Data dodania: 2018-09-29

Wyświetleń: 1041

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy faktoring dla małych firm się opłaca?

Faktoring dla małych firm to popularna usługa faktoringowa oferowana przez profesjonalnych faktorów. Faktoring dla mikrofirm przynosi wymierne korzyści już od samego początku. Największą zaletą tej usługi jest poprawa płynności finansowej w małej firmie.

Faktoring dla małych firm – co daje?

Niewielkie przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, bardzo często muszą zmagać się z wieloma przeciwieństwami. Wiele z nich może negatywnie wpłynąć na ich rozwój, pomimo sporego potencjału, jaki drzemie w sporej części mikroprzedsiębiorstw. Jednoosobowe działalności gospodarcze czy mikrofirmy są o wiele bardziej narażone na skutki współpracy z nieterminowymi kontrahentami lub niewypłacalnymi partnerami biznesowymi niż korporacje posiadające odrębne działy prawne czy windykacji.

Uzależnienie przychodów firmy od zaledwie jednego bądź kilku kontrahentów może spowodować poważne zachwianie firmowych finansów. W sytuacji niewypłacalności partnera biznesowego firma traci sporą część zysków, co negatywnie przekłada się na płynność finansową przedsiębiorstwa i może doprowadzić do poważnych problemów w przyszłości. Aby temu zapobiec, warto rozważyć faktoring dla małych firm. To usługa faktoringowa dopasowana do potrzeb oraz możliwości przedsiębiorców prowadzących niewielkie firmy. Wykorzystuje pełne możliwości i zalety klasycznego faktoringu, dostosowując je do potrzeb mikrofirm.

Faktoring dla małych przedsiębiorców pozwala uzyskać nawet 90 procent wartości faktury za sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi dla mikrofirm faktoranci, czyli przedsiębiorcy korzystający z usług faktoringowych, mogą otrzymać finansowanie faktur za dokonaną sprzedaż nawet wtedy, gdy faktyczny nabywca nie zapłacił ani złotówki. Tego rodzaju zabieg umożliwia przeniesienie regresu, czyli ryzyka niewypłacalności, z faktoranta na faktora (firmę realizującą usługi faktoringowe).

Kiedy faktoring dla małych firm się sprawdza?

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw to dobry pomysł, jeśli celem jest zwiększenie w przedsiębiorstwie płynności finansowej. Faktoring to także skuteczny sposób na uchronienie się przed ewentualnymi zatorami płatniczymi, które trapią wielu przedsiębiorców. Pozytywne skutki faktoringu odczuwają wszystkie firmy, które opierają swój model biznesowy na sprzedaży usług lub towarów z odroczonym terminem płatności.

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw opiera się na uproszczonej analizie finansowej i jest dostępny dla firm z określonymi rocznymi obrotami, np. do 3 milionów złotych. Tego rodzaju usługa finansowa pozwala cieszyć się z szybkiego dostępu do gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel i potraktować jako środki obrotowe, np. na spłatę bieżących zobowiązań.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena