Pożyczki prywatne są dobrą alternatywą dla pożyczek oferowanych przez instytucje bankowe. Szczególnie w sytuacji gdy posiadamy negatywną historię kredytową lub długi, przez co dostęp do tradycyjnych pożyczek gotówkowych jest mocno ograniczony lub wręcz zupełnie niemożliwy, warto zwrócić uwagę na tę możliwość.

Data dodania: 2018-08-17

Wyświetleń: 730

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pożyczka prywatna - dlaczego warto z niej skorzystać?

Pożyczki prywatne udzielane są przez osoby fizyczne, a nie banki czy firmy z sektora pożyczek pozabankowych. Konkretne zasady spłaty ustalane są indywidualnie między dwoma stronami umowy.

Zalety pożyczki prywatnej

Podstawową zaletą jest minimum formalności. Prywatny inwestor, który udziela nam pożyczki nie sprawdza naszej historii kredytowej w BIK, ani tego czy figurujemy w bazach dłużników, takich jak na przykład KRD. Dzięki temu mamy większą szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji, pomimo posiadanego zadłużenia lub zajęć komornicznych. Nie jest potrzebne również zaświadczenie o zarobkach. Wymóg ten zwykle zamyka drogę do uzyskania pożyczki w instytucjach bankowych osobom, które pracują na umowę zlecenie, umowę o dzieło lub pracujących bez umowy, jednak w przypadku pożyczek prywatnych nie stanowi on problemu.

Zabezpieczenie pożyczki prywatnej

Banki żądają zabezpieczenia udzielanych przez siebie pożyczek gotówkowych i kredytów. Może to być hipoteka lub wymóg znalezienia żyranta, choć liczba poręczeń drastycznie spadła w ostatnich latach w związku ze zmianą polityki przyznawania pożyczek i kredytów przez instytucje bankowe. Zaletą pożyczek prywatnych jest brak takich wymogów, które - tak jak ustanowienie hipoteki na nieruchomości - wiążą się z dodatkowymi kosztami dla pożyczkobiorcy, jeśli w ogóle jakąkolwiek nieruchomość posiada. Do umowy może natomiast zostać dołączony weksel jako potwierdzenie istnienia należności.

Kto może skorzystać z pożyczki prywatnej?

Choć oferta w postaci pożyczki od prywatnego inwestora jest dobrą alternatywą dla osób zadłużonych i posiadających negatywną historię w BIK, nie tylko takie osoby mogą z niej skorzystać. Z pożyczki prywatnej mogą skorzystać firmy lub organizacje. Również w przypadku gdy nie mamy możliwości przedstawienia zaświadczenia o dochodach, ponieważ nie pracujemy na umowę o pracę, jesteśmy bezrobotni lub posiadamy niewystarczające dla banku zabezpieczenie (na przykład nie posiadamy nieruchomości, którą bank może zająć w razie braku spłaty), pożyczka prywatna może być dobrym rozwiązaniem. Wiąże się ona bowiem z minimum formalności i bardziej elastycznymi warunkami, uzgadnianymi każdorazowo indywidualnie między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena