Opieka nad osobami, które dotyka inkontynencja zwykle nie jest łatwa, w związku z tym, że ich choroby są zwykle na tyle poważne, iż uniemożliwiają one załatwianie się samodzielnie, udając się w tym celu do ubikacji. Jak sobie z tym poradzić? Co warto wiedzieć o wyrobach medycznych na nietrzymanie moczu?

Data dodania: 2018-04-09

Wyświetleń: 1127

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co należy wiedzieć przy opiece nad osobą z inkontynencją?

Stosowanie pieluchomajtek przy inkontynencji

Pieluchy dla dorosłych dają możliwość wyręczenia jej bliskich osób z kłopotliwej czynności w postaci zaprowadzenia ich i obsłużenia w łazience ze względu na zabrudzenie odzieży związane z taką dolegliwością jak inkontynencja. Bywa to bardzo trudne w związku z dolegliwościami , które uniemożliwiają sprawne przemieszczenia się, szczególnie jeśli taka osoba ma nadwagę. W takiej sytuacji wspólna podróż do ubikacji i sama pomoc w zmienianiu ubrań i czynnościach pielęgnacyjnych bywają kłopotliwe. Szczególnie jest to kłopotliwe u osób młodszych. Świadomość tego, że ktoś bliski będzie im pomagać w tak, wydawałoby się, prozaicznych czynnościach, jest dla nich uderzające. Pieluchy dla dorosłych rozwiązują tę kłopotliwą sytuację, ponieważ przy wypróżnieniu się w nie mocz nie przedostaje się na zewnątrz. Jedyną rzeczą, którą musi zrobić taka osoba, jest wymiana takich pieluchomajtek na nowe.

Pieluchy dla dorosłych – jak wybrać?

Wybór odpowiednich pieluchomajtek przy nietrzymaniu moczy nie jest łatwy. Szczególnie gdy będzie je używała osoba starsza, warto wykonać odpowiednie testy, zanim wybierze się takie, które będą dopasowane pod względem anatomicznym, nabywając w pierwszej kolejności mniejsze opakowanie. Wyroby medyczne na inkontynencję różnią się zwykle pod względem dwóch kwestii: rozmiaru (dostosowanego do różnych obwodów bioder) oraz poziomu chłonności. Różnice są również związane z ich budową (chodzi tutaj przede wszystkim o ilość oraz grubość osłon).

Inkontynencja a zasady zmiany pieluch u osób dorosłych

Częstotliwość zmieniania pieluchomajtek nie musi być duża. W przypadku oddania niewielkiej ilości moczu wystarczy zwykle, gdy tę czynność wykona się rano i wieczorem przy wcześniejszej konsultacji z osobą znajdującą się pod opieką. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których pomimo wielu starań nie jest możliwe porozumienie się z osobą cierpiącą na Inkontynencja. Jest to związane z określonymi schorzeniami, jak np. choroba Alzheimera. Związane z nimi zaburzenia są na tyle poważne, że często nie może ona powiedzieć, czy zmiana pieluch jest konieczna. Ten problem dotyka również osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym przypadku pomocna będzie odmiana majtek pieluchowych ze specjalnym znacznikiem. Posiadają go np. pieluchomajtki firmy TENA. Jego działanie jest bardzo intuicyjne. Kolor takiego wskaźnika ulega bowiem wyblaknięciu wtedy, kiedy, pojawi się wilgoć.

Majtki pieluchowe doskonale sprawdzają się przy inkontynencji. Wybierając ich odpowiednią odmianę oraz korzystając z określonych zasad ich zmiany, można sobie bardzo ułatwić czynności pielęgnacyjne nad osobami z tym problemem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena